Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Publikováno 19. 2. 2018
Nová strana v Belgii

Strana chce zrovnoprávnit zvířata s lidmi! Zoo i cirkusy zakáže

pes a jeho páníček
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

V Belgii vznikla nová politická strana, která chce úplně odstranit diskriminaci. Dokonce prosazuje zrovnoprávnění zvířat s lidmi! Prvořadým cílem DierAnimal tak budou změny v občanském zákoníku.

Belgie se stala 19. zemí světa, která má politickou stranu zaměřenou na ochranu práv zvířat a zakotvení jejich práv v zákonech. V pondělí představila strana nazvaná DierAnimal svůj program, píše begický portál vrt.be.

 

"Jsme proti všem formám diskriminace - druhů i zvířat. Pro nás jsou zvířata na stejné úrovni jako lidé," uvedla zakladatelka a předsedkyně strany Constance Adonis Villalonová. Zvířata jsou podle ní nedílnou součástí společnosti, a proto je politizace problematiky nejen nutností, ale přirozeným vývojem.

 

Strana je dvojjazyčná (frankofonní i vlámská) a prezentuje se jako "protidruhová". Program je zaměřen výlučně na obranu práv zvířat, za nejdůležitější cíl členové označují změny v občanském zákoníku tak, aby se změnilo právní postavení živočichů v Belgii. Poprvé kandidovat bude strana příští rok v parlamentních volbách.

 

 

DierAnimal by také ráda vytvořila ministerstvo na ochranu dobrých životních podmínek zvířat. Zároveň chtějí zakázat intenzivní využití zvířat v zemědělství, preferují návrat k menším farmám. Protizákonné by měly být také testování na zvířatech, kožešinové farmy, cirkusy a zoologické zahrady.

 

Podobná uskupení už delší dobu fungují v 18 zemích světa. V Holandsku a Portugalsku mají dokonce tyto strany své zástupce v parlamentu. Jde o rozšiřující se globální hnutí, píší evropská média.

epa TN.cz
Reklama