Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2018 15:26
fotky uvnitř článku

Strážník odhalil děsivé týrání psa! Majitel mu vykopal všechny zuby

Strážník zachránil psa
Zdroj: facebook, Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín

Případ týrání zvířete odhalili v tomto týdnu děčínští strážníci. Podařilo se to díky všímavému obyvateli, který na nevhodné zacházení se psem včas upozornil. Pes okamžitě musel podstoupit operaci, jeho stav byl vážný. Na místě zasahoval i místní útulek.

"Nemůžeme psát více slov, jen nám tiše tečou slzy po tváři. Zlomená čelist, vykopnuté zuby, poškozené oči, hematomy a mnoho dalších, i starších zranění. Doživotní následky. Majitel prostě zbil, možná chtěl i zabít svého psa," řekl zaměstnanec Městského útulku pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín.

 

Záchranu zvířete popsala policie. Všímavý člověk, který kontaktoval policii, možná psovi zachránil život. "Muž se obrátil telefonicky na jednoho ze strážníků s tím, že má podezření na týrání psa. Nevěděl ale přesnou adresu ani jméno majitele," uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

 

POZOR: Galerie obsahuje drastické obrázky 

116

GALERIE: Majitel zbil svého psa

Zdroj: facebook, Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín

Majitel zbil svého psa - 1

Hodnocení:

 

Strážník na místě oslovoval nájemníky domu, ve kterém se zvíře mělo nacházet. Jeden z nich se začal chovat podezřele. "Během rozhovoru z bytu vyběhl pes, který měl na hlavě viditelná zranění. Strážník na místo okamžitě přivolal pracovníky útulku a zajistil ošetření psa u veterinárního lékaře. Zvíře muselo okamžitě podstoupit operaci," doplnil Horák.

 

Další smutný případ týrání si k dořešení převzala Policie ČR. Majitel psa je podezřelý z trestného činu týrání zvířat. "Dík všem všímavým a hlavně našemu strážníkovi MP Vaškovi Němečkovi za rychlý zásah a záchranu jedné zvířecí duše," dodal útulek.

 

 

Zachráncům děkuji i lidé na sociálních sítích. "Kéž by takových policistů bylo více," shodují se lidé. Václav Němeček není jen strážníkem, ale také mistrem České republiky v boxu. "Klobouk dolů, chlap jak má být... Kéž by takhle vypadal každý policista, to by bylo na ulici bezpečněji."

 

ham TN.cz
Reklama