Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.3. 2018 20:46
týrání psa

Strážník za záchranu psa Ronnyho dostal odměnu! Tohle s ní udělal

Zdroj: TV Nova

Strážník, který v Děčíně zachránil surově zbitého psa Ronnyho, ve středu za svůj čin dostal finanční odměnu. Šek na pět tisíc korun si ale nenechal a věnoval ho městskému útulku, který se o Ronnyho zatím stará. S další pomocí se ozvaly stovky lidí i firem z celé republiky.

Václav Němeček je v Děčíně hrdinou. Díky všímavosti sousedů a vlastním zkušenostem vypátral byt, ve kterém mladý číšník krutě týral ročního křížence Ronnyho. A dostal za to i odměnu - šek na pět tisíc korun.

 

"Já jsem odvedl jenom svoji práci a udělal jsem to tak, jak to má být. Hlavně bych chtěl poděkovat ještě jednou lidem, kteří mi zavolali," řekl oceněný strážník.

 

Peníze si ale nenechal, obálku okamžitě předal zástupcům městského útulku, aby měli z čeho hradit náklady na Ronnyho léčbu. A sám tam také vyrazil zjistit, jak se pejskovi daří.

 

116

GALERIE: Majitel zbil svého psa

Zdroj: facebook, Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín

Majitel zbil svého psa - 1

Hodnocení:

 

Ronny dostal od zástupců firmy na výrobu krmiv zásobu dobrot na několik týdnů. A když mu zachutná, dostane prý další. "Nechtěli jsme nechat takový čin bez odezvy. Mám psy doma a nedokážu si představit, že by pes byl takhle týraný," pronesl zástupce firmy vyrábějící krmivo Pavel Bláha.

 

 

Dnes už bývalý majitel Ronnyho, který mu rozdrtil obě čelisti, vykopal zuby, vážně zranil oko a natrhl ucho, z Děčína zmizel do Moravské Třebové. Strážníkovi měl posílat výhrůžky přes sociální sítě.

 

O Ronnyho se přihlásily už přibližně dvě desítky zájemců a těší se na nový domov. Čeká ho ale ještě operace oka a vykopnutých zubů, k novému majiteli tak půjde až za několik měsíců.

Martin Kočárek/ lud TN.cz
Reklama