Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.1. 2016 21:25
Sousedská rvačka

Strážník zmlátil sousedy: Otec je v nemocnici, dcera má otřes mozku

Zdroj: TV Nova

Dlouhodobé sousedské spory v Hradci Králové skončily přetrženou achilovkou a otřesem mozku. Mužem, kterého policie kvůli výtržnictví vyšetřuje, je strážník městské policie v Praze. On sám tvrdí, že se jen bránil, jeho sousedé zase říkají, že strážník je slovně i fyzicky napadá opakovaně. Rozsoudit vše musí kriminalisté a pak zřejmě i soud.

Oteklé oko, rozbitý nos, naražený krk a otřes mozku. To je rozsah zranění, jaká si paní Radka po útoku souseda odnesla. "Vím, že mě držel kolem krku a pak už jenom hrozný rány," popsala Radka děsivý okamžik.

 

Ještě hůř dopadl její otec. Má přetrženou achilovku a stále leží v nemocnici. Oba zranil při potyčce 15. ledna Petr Novotný, strážník městské policie. "Já si jen vybíral schránku a najednou jsem dostal zezadu ránu. Já si jich nevšímal," tvrdí Novotný.

 

Policii volal právě Novotný s tím, že napaden je on. Otec s dcerou ale skončili v péči lékařů. "Zahájili jsme úkony pro trestný čin výtržnictví. Čekáme na zdravotní zprávy, nevylučujeme, že to překvalifikujeme na ublížení na zdraví," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

 

Potyčka mezi sousedy to nebyla první. Před čtyřmi lety byl za ránu pěstí strážník před soudem, vše pak skončilo u přestupkové komise. "Všechno si to na mě vymýšlejí, závidí," poskytl své vysvětlení Novotný. "Manžela zezadu srazil ránou na zem. Vyhrožuje, že nás všechny postřílí, že si pořídil zbraň," vypráví ale manželka napadeného otce Helena Jonová.

 

 

Strážník musí vysvětlit své jednání i nadřízeným. "Pokud se to potvrdí, máme zákonné způsoby, jak postupovat," sdělila mluvčí Městské policie v Praze Irena Seifertová. Pokud by byl strážník odsouzen za trestný čin, u městské policie by skončil.

 

Vzájemné sousedské soužití už vygradovalo do nebezpečných rozměrů. Obecně platí, že každý kdo se cítí ohrožen, může požádat o pomoc. "Lidé mají možnost požádat o policejní krátkodobou ochranu, to se tady ale nestalo," doplnila mluvčí Ježková.
 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

31.1. | 04:43 skeptikus
6
31.1. | 00:26 fantozzi602 ..tak to je heslo opravdovejch policajtů ne žádnejch ...
30.1. | 23:53 pichav
-7
KDEPAK SOUSEDI !!! VETSINOU NEUBUDE KDYZ JICH UBUDE !!! LEPSI SOUSED NEZ JEHO ...
2.2. | 16:14 aidina1
2
Náhlasit nevhodný komentář
Znám místní poměry,onen strážník,stárnoucí svobodný bezdětný chlap,navíc s psychiatricky nedobrou rodinnou anamnézou a proti němu normální slušná rodina.Ti by mu fakt měli co závidět.Že mezi nimi byli rozbroje se ví,ale že to skončí takhle by nikdo nečekal.
1.2. | 01:07 allanaldik
1
Náhlasit nevhodný komentář
nasilnik mestak? jak trefne a pravdive. doufam ze dostane aspon 5 let jako bezny obcan kdyz zmalti souseda a slecnu. Uhodit zenskou tak to je teda frajer.
31.1. | 09:28 adam12345678901234
4
Náhlasit nevhodný komentář
Chudák strážnik. Určitě neměl v úmyslu je napadnout, takže nabeton zůstává dál ve službě. A kdyby se náhodou z toho něco provalilo, tak mu seberou část osobního ohodnocení a pak mu to vynahradí nějakou odměnou. Proč ho trestat, když to udělal teprve popáté.
31.1. | 08:57 Milan Brejcha
5
Náhlasit nevhodný komentář
Stejně to odserou ti poškození, tak to u nás chodí !!!!
31.1. | 04:43 skeptikus
6
Náhlasit nevhodný komentář
31.1. | 00:26 fantozzi602 ..tak to je heslo opravdovejch policajtů ne žádnejch starostovejch pohůnků jako je tento..
31.1. | 00:26 fantozzi602
-4
Náhlasit nevhodný komentář
pomahat a chranit
30.1. | 23:53 pichav
-7
Náhlasit nevhodný komentář
KDEPAK SOUSEDI !!! VETSINOU NEUBUDE KDYZ JICH UBUDE !!! LEPSI SOUSED NEZ JEHO KOZA !!! TA SI NAJDE KOZLA JINDE !!!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme