Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 6. 2017

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Tondach
Zdroj: oficiální zdroj
Témata:

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

Pálené tašky jsou zárukou kvality a spolehlivosti

Stále nejpopulárnější střešní krytinou ve střední Evropě jsou tradiční pálené tašky. Firma TONDACH, největší český výrobce pálené střešní krytiny je nejen zárukou skvělých funkčních vlastností krytiny, jako je vysoká odolnost, mrazuvzdornost a životnost, ale zároveň poskytuje široký výběr modelů a povrchových úprav tašek, což zákazníkovi umožňuje vybrat si vždy pro něj a jeho střechu tu správnou krytinu ať už rekonstruují nebo staví.

Tondach
Zdroj: oficiální zdroj Oblíbená krytina Stodo 12 s povrchovou úpravou glazura břidlicově černá je vhodná i pro střechy s nižším sklonem

Luxusní lesk glazovaných tašek

Pokud jste vždy toužili po výrazné střeše, kterou nepůjde přehlédnout, určitě si vás získají tašky s glazurou. Vynikají nejen vysokým leskem, ale tašku dále zušlechťují, chrání a brání usazování nečistot. Tašky si tak zachovávají svůj původní vzhled a barvu, střecha je stále krásná.
Glazury jsou dostupné v široké paletě barevných provedení, velmi žádané jsou tmavé odstíny, nekorunovaným králem u českých zákazníků je černá glazura Amadeus, která dodá střeše moderní vzhled a plní přání o dokonalé střeše s nádechem luxusu.
 
Tondach
Zdroj: oficiální zdroj K dekoraci střech jsou dodávány také okrasné keramické doplňky: Kominík, Sova, Kočka, Náměsíčný, Hasič, Kohout, Kalous. Samotný okrasný prvek na hřebenáči je v povrchové úpravě glazura.

Ctíte historii? Režná taška je jistá volba

Nejtěžším úkolem při rekonstrukcích historických budov je zachování původního vzhledu stavby. Stačí jen necitlivě vybrat typ povrchové úpravy a celý tradiční ráz se ztratí v nenávratnu. Řešením je spolehnout se na klasickou režnou tašku. Jedinečný vzhled stavby doplní naprosto přírodní pálená taška, jejíž vzhled je dán pouze skladbou pigmentů. Každý kus je tak naprosto unikátní a spolu se stylovou patinou naopak umocní krásu historické památky.

Tondach
Zdroj: oficiální zdroj Moderní plochá taška Figaro 11 v povrchové úpravě engoba černá

Klasické engoby jsou stále nejžádanější

Pro mnohé zlatou střední cestou mezi režnou taškou a vysoce lesklou glazuru stojí polomatná engoba. Její charakteristická barva vzniká už při výrobě. Po vyražení a vysušení se na tašku nastříkne směs barevných jílů a oxidů železa. Taška dále putuje do pece, kde se při teplotě přesahující 1000 °C směs jílů nataví na její povrch. Výsledkem je poté polomatný odstín, který získal velkou popularitu u všech majitelů moderních domů.

Tondach
Zdroj: oficiální zdroj

Najděte si krásnou střechu ve vašem okolí a inspirujte se zde.

Další informace o tradičních pálených taškách a doplňcích TONDACH naleznete na www.tondach.cz.

Komerční článek