Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 9. 2017
Strašlivý zážitek

Střelba na škole na západě USA: Jeden mrtvý, nejméně 3 zranění

Střelba na škole ve Spokane
Zdroj: Twitter, @TheChristinaXX
Studenti se zabarikádovali ve třídě

Jeden student zemřel a tři, podle některých zpráv až pět, další byli zraněni při střelbě na střední škole Freeman High School u města Spokane na západě Spojených států. Střelce po útoku policisté zadrželi. Zatím nezveřejnili, zda jde o studenta školy.

Střelba se na škole u města Spokane ve státě Washington ozvala okolo 10. hodiny ranní místního času. Na místo zamířili policisté a záchranáři. Studenti se zabarikádovali ve třídách. Preventivně byly evakuovány i ostatní školy v oblasti.

 

Náčelník hasičského sboru města Spokane Brian Schaeffer uvedl, že při útoku zemřel jeden student střední školy. Tři další byli převezeni do nemocnice. Jejich stav je vážný, ale stabilizovaný, uvedl web Idahonews.com.

 

Některé zpravodajské weby s odkazem na úřad šerifa informují o tom, že zraněných je pět. Na místě kromě sanitek zasahovaly dva záchranářské vrtulníky. Mluvčí nemocnice, kam studenty převezli, potvrdila, že přijali tři dětské pacienty. Měli by být ve stabilizovaném stavu a v nemocnici by s nimi měli být jejich rodiče.

 

"Jsem teď na základní škole. Jsem třeťák, evakuovali nás sem ze střední školy. Nejméně čtyři lidé byli postřeleni," napsala na twitteru studentka Christina, která sdílela fotografii vystražených spolužáků, jak se krčí na podlaze učebny.

 

 

Když se o střelbě dozvěděli, sjeli se ke škole vystrašení rodiče. "Můj syn mi zavolal a říkal: ´Mami, tady se střílí!´ Zněl tak vystrašeně. Nikdy jsem ho neslyšel takhle mluvit. Že se něco stane v tak malé škole, to nikdy nečekáte," řekla agentuře AP matka studenta prvního ročníku Cheryl Moserová.

 

Guvernér státu Washington Jay Inslee vydal ve středu prohlášení, ve kterém uvedl, že všichni obyvatelé státu jsou myšlenkami s oběťmi a jejich rodinami. "Jsme vděční za práci, kterou zaměstnanci školy a záchranáři odvedli, aby studenti zůstali v bezpečí," napsal guvernér.

vbo TN.cz