Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 03:53
Výjimečná situace

Střelba v Paříži: Zemřel policista i jeden útočník. Druhý prchá

Zdroj: APTN

Na věhlasném bulváru Champs-Elysées v centru Paříže se ve čtvrtek večer střílelo. Podle dostupných informací zůstal na místě jeden mrtvý policista, další dva jsou zranění. Při přestřelce zahynul i jeden z útočníků. Druhý z místa uprchl.

Situace na místě je značně nepřehledná, ale média se shodují na tom, že střelec je po smrti. Agentura Reuters uvedla, že podle jejích zdrojů byli útočníci dokonce dva a s největší pravděpodobností se jedná o teroristický čin. Incident si převzalo do vyšetřování zvláštní oddělení boje proti terorismu. Podle listu Le Parisien je druhý střelec na útěku.


Policejní odbory podle Reuters na twitteru uvedly, že jeden policista byl zastřelen v autě, které čekalo na zelenou. Útočník byl podle nich ve voze, který projížděl okolo a měl automatickou zbraň. Postřeleni byli i další dva policisté. Některá media informovala, že jeden z nich později podlehl svým zraněním, ale ministerstvo vnitra tuto informaci nepotvrdilo.

 

Podle Reuters nebyl zastřelený útočník pro francouzskou policii neznámý. Bezpečnostní složky uvedly, že dotyčný muž byl francouzské národnosti a byl evidován jako extremista. Policisté v současné době prohledávají jeho bydliště východně od Paříže. Druhý z útočníků, po kterém se usilovně pátrá, měl do Francie údajně přijet vlakem z Belgie. K odpovědnosti za útok se později přihlásil tzv. Islámský stát.

 

Místní policie vyzvala občany i turisty, aby se oblasti raději zcela vyhnuli, píše CNN. Na twitteru a jiných sociálních sítích se objevují videa a fotografie s obrovským množstvím policejních vozidel. Úřady oblast uzavřely, jindy rušná třída je úplně vylidněná, obchody zavřely a dopravu policisté odklánějí jinam. Soustrast už vyjádřil americký prezident Donald Trump.


Podle svědků nad oblastí velmi nízko létá policejní helikoptéra. Dle BFMTV byl v křížové palbě zraněn jeden muž, i když není jasné, zda šlo o střelce či náhodného kolemjdoucího.Francii za tři dny čekají prezidentské volby, policie navíc tento týden oznámila, že zmařila atentát v Marseille. Zadržení muži měli v bytě výbušniny. Bezpečnostní složky jsou v nejvyšší pohotovosti.


pez, ČTK TN.cz