Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 03:53
Výjimečná situace

Střelba v Paříži: Zemřel policista i jeden útočník. Druhý prchá

Zdroj: APTN

Na věhlasném bulváru Champs-Elysées v centru Paříže se ve čtvrtek večer střílelo. Podle dostupných informací zůstal na místě jeden mrtvý policista, další dva jsou zranění. Při přestřelce zahynul i jeden z útočníků. Druhý z místa uprchl.

Situace na místě je značně nepřehledná, ale média se shodují na tom, že střelec je po smrti. Agentura Reuters uvedla, že podle jejích zdrojů byli útočníci dokonce dva a s největší pravděpodobností se jedná o teroristický čin. Incident si převzalo do vyšetřování zvláštní oddělení boje proti terorismu. Podle listu Le Parisien je druhý střelec na útěku.


Policejní odbory podle Reuters na twitteru uvedly, že jeden policista byl zastřelen v autě, které čekalo na zelenou. Útočník byl podle nich ve voze, který projížděl okolo a měl automatickou zbraň. Postřeleni byli i další dva policisté. Některá media informovala, že jeden z nich později podlehl svým zraněním, ale ministerstvo vnitra tuto informaci nepotvrdilo.

 

Podle Reuters nebyl zastřelený útočník pro francouzskou policii neznámý. Bezpečnostní složky uvedly, že dotyčný muž byl francouzské národnosti a byl evidován jako extremista. Policisté v současné době prohledávají jeho bydliště východně od Paříže. Druhý z útočníků, po kterém se usilovně pátrá, měl do Francie údajně přijet vlakem z Belgie. K odpovědnosti za útok se později přihlásil tzv. Islámský stát.

 

Místní policie vyzvala občany i turisty, aby se oblasti raději zcela vyhnuli, píše CNN. Na twitteru a jiných sociálních sítích se objevují videa a fotografie s obrovským množstvím policejních vozidel. Úřady oblast uzavřely, jindy rušná třída je úplně vylidněná, obchody zavřely a dopravu policisté odklánějí jinam. Soustrast už vyjádřil americký prezident Donald Trump.


Podle svědků nad oblastí velmi nízko létá policejní helikoptéra. Dle BFMTV byl v křížové palbě zraněn jeden muž, i když není jasné, zda šlo o střelce či náhodného kolemjdoucího.Francii za tři dny čekají prezidentské volby, policie navíc tento týden oznámila, že zmařila atentát v Marseille. Zadržení muži měli v bytě výbušniny. Bezpečnostní složky jsou v nejvyšší pohotovosti.


pez, ČTK TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.4. | 02:02 pravda1
14
Frau Merkel postavit ke zdi za zradu celé Evropy a všechny muslimy vyhostit z ...
20.4. | 22:23 pichav
-6
UZ JE TOHO MOC !!!! CLOVEK NEMA PREHLED !!!! K JAKEMU FILMU !!!! TEN TRAJLER JE ...
21.4. | 18:37 Roman Skala
0
Náhlasit nevhodný komentář
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/z-teroru-v-parizi-muze-tezit-le-penova-a-dalsi-radikalove-30353?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
21.4. | 10:50 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
ANo, tohle je prave ten "kapitalisticky komunismus". S lidskou tvari....A prej, "Bude lip"! No nazdar..
21.4. | 10:45 wp2t
1
Náhlasit nevhodný komentář
Já nemůžu pochopit, že politik-vítač přizná průšvih a místo toho aby šel do basy za obecný ohrožení, tak si vytahuje triko, že si ostatní maj zvyknout. Co tohle je za dobu, to snad není možný. Místo aby se rozvíjel kapitalismus, tak se po světě šíří ten komunistický šlendrián.
21.4. | 10:23 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jasne ze nekteri jedinci by do Ceska nejradsi vozili muslimy ve vagonech.Ti budou ochotni v jejich montovnach makat za vodu a kus skopovyho jednou tydne! Otroci jako obchodni artikl, nic noveho!
21.4. | 09:58 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
....ze se mu povede vyhubit vsechny Muslimy? NEco podobneho uz skousel jakysi Adolf, a jak to dopadlo? NEdelejme si iluze ze ti "Adolfove" se dnes nevyskytuji..Stejne tak, jako jejich obeti.
21.4. | 09:50 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kurna, ja to tu pisu porad..Dokud se nevyhubi koreny, tak se budou plody tehle "Demokracie" sklizet donekonecna..Treba taky nechapu, proc se zabiji muslimove jen proto, ze chteji zit po svem v "Islamskem state"!!!TO si ten komickej Kacer opravdu mysli ze se mu povede vyhubit ...
21.4. | 09:45 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jezismarja, v AMerice je kazdou hodinu jeden zastrelenej, a co? Ikdyz tohle tvrdi presstituti z CT, tak tomuhle verim. USA je tim pravym vzorem "demokracie", ne? Evropa ma jeste hodne co dohanet!!
21.4. | 06:08 blacknord blacknord
5
Náhlasit nevhodný komentář
Vrchol drzosti že nas ještě někteří čeští vlastizradci přesvědčují,že máme musla přijímat a vítat,prý jsme v tomto xenofobní,zaostali a hloupí :)např.ten kandidát na prezidenta Drahoš.
21.4. | 05:39 blacknord blacknord
3
Náhlasit nevhodný komentář
No jo no ta sladká romanticka Paříž svadi ty sladké romantické musla ke sladkým romantickym činům.
21.4. | 02:55 maxfox
9
Náhlasit nevhodný komentář
S tímto musíme počítat.Natahali jsme si je sem a oni nás budou chtít vybít.Naši předkové proti této verbeži pokládali životy aby se sem nedostali a my je sem taháme. Nakuchat je na kůly okolo cest,jak to dělali dříve.To na ně platilo.
Obchodní sdělení

Bohemia Apple