Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.3. 2017 16:56
Francouzské lyceum

Střelba ve škole: Žák zranil několik lidí, měl u sebe pušku i granáty!

Zdroj: APTN

Několik zraněných si vyžádala střelba ve škole ve francouzském Grasse. Policisté zadrželi 17letého studenta, který měl u sebe pušku, dvě pistole a granáty.

Ve střední škole na jihu Francie se ozvalo několik výstřelů. Co se přesně stalo, není zatím jasné. Nejdříve zprávy hovořily o dvou útočnících, tato teorie se ale podle policie nepotvrdila. Střílet měl jen jeden mladík.

 

Střelec měl zaútočit na ředitele v jeho pracovně a poté utéct. Jednoho mladíkaž policie zadržela, podle některých informací šlo o 17letého studenta školy. U sebe měl mít pušku, pistoli, revolver a dva granáty. Kriminalisté teď zkoumají, jestli jsou všechny zbraně pravé.


15

GALERIE: Střelba ve škole ve Francii

Zdroj: Google Maps

Lycée Alexis de Tocqueville

Střední škola ve francouzském Grasse, kde stříleli dva mladíci

Hodnocení:


 

Kolem počtu zraněných panovaly dlouho nejasnosti - některá média uváděla dvě, další tři zraněné. Podle ministerstva vnitra zranil útočník dokonce osm lidí, mezi nimi i ředitele školy. Všichni by měli být zraněni jen lehce. Lyceum policisté po střelbě evakuovali.

 

 

Obyvatelé města němeli vycházet z domů, v ostatních školách platila zvýšená bezpečnostní opatření. Francouzům dokonce přišlo upozornění před nebezpečím, které úřady rozesílají třeba v případě teroristického útoku. O terorismus ale podle vyšetřovatelů nejde.


Mapa - střelba ve škole ve Francii
Zdroj: tn.cz/ google Maps

 

epa TN.cz