Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.11. 2017 14:00
Masakr v Kalifornii

Střelec u školy zabil nejméně čtyři lidi, zranil děti. Je po smrti!

Zdroj: TV Nova

Nejméně pět mrtvých si dnes vyžádala střelba u venkovské základní školy v severní Kalifornii. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.

Útočníka, který zabil nejméně čtyři lidi a rovněž zranil několik školních dětí, policie zastřelila.


Incident se odehrál u obce Corning asi 190 kilometrů severně od Sacramenta. Místní televizní stanice oznámila, že několik školáků bylo letecky přepraveno k ošetření. Bilanci střelby, jejíž motivy nejsou zatím známy, policie dosud neuzavřela. Incident podle očitých svědků odstartovala násilná domácí hádka.


Podle webu stanice ABC žádná z obětí není přímo ze školy. Coy Ferreira, který v tu dobu právě vezl dcerku do mateřské školky, reportérům řekl, že nejprve slyšel něco, co znělo jako petarda. Vzápětí se ovšem přiřítil zaměstnanec školy, který křikem nabádal všechny, aby se běželi schovat do tříd, protože na školu někdo střílí.


O několik okamžiků později podle Ferreiry začaly okny třídy létat projektily a minimálně jedno dítě v místnosti zasáhly. Policie později uvedla, že dosud neidentifikovaný střelec ze zbraně pálil na více místech.

Phil Johnson, zástupce šerifa kalifornského okresu Tehama, novinářům řekl, že policisté identifikovali nejméně sedm míst, odkud se střelba ozývala. Středem tohoto prostoru je základní škola v osadě Rancho Tehama, která leží nedaleko Corningu. "Několik výstřelů bylo zaznamenáno ve škole, předpokládaný útočník zemřel následkem policejní střelby," uvedl Johnson.

 

Jeden žák byl podle Johnsona postřelen ve škole, druhý v automobilu, v němž se svou matkou od školy odjížděl. Své cíle si podle policistů střelec vybíral náhodně. Počet obětí může být i vyšší, liší se i ohlášené počty zraněných školáků.


Podle agentury AP do školy docházejí žáci prvních pěti ročníků, součástí zařízení je i mateřská škola. Nikdo z dětí údajně nebyl usmrcen, ale "několik" žáků bylo zraněno. Nemocnice v nedalekém Reddingu oznámila bez dalších podrobností hospitalizaci tří osob.

tn.cz / ČTK
Reklama