Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2016 16:25
masakr v brodě

Střelec z Brodu byl blázen. Lékaři to věděli celých šestnáct let!

Zdroj: TV Nova

Dvaašedesátiletý vrah Zdeněk K., který loni v únoru zastřelil v jedné uherskobrodské restauraci osm hostů, byl dlouhodobě psychicky nemocný. Vyplývá to z policejní zprávy, kterou získala MF Dnes. Přesto mu zbraně nikdo dlouhé roky nevzal.

Policejní zpráva, kterou má MF Dnes k dispozici, má asi padesát stran. Mimo jiné se v ní údajně píše, že Zdeňka K. a jeho manželku postihlo tzv. šílenství ve dvou. Jde o stav, kdy se dva nemocní lidé navzájem utvrzují ve svém pohledu na svět.

 

První zmínka o tom, že zdravotní stav muže nebyl v pořádku, je ve zprávě už z roku 1999. Roky se jeho stav zhoršoval. Společně s manželkou postupně zanevřeli na většinu svých známých a velkou část rodiny.

 

 

Zatímco žena brala alespoň léky a navštěvovala lékaře, Zdeněk K. se vůbec neléčil. Pro okolí se stával čím dál nebezpečnějším. Psychiatrička manželky dokonce policisty informovala, že by se mělo prověřit, zda může vlastnit zbraň.

 

To už policie nestihla a vše vyvrcholilo 24. února loňského roku. Tehdy muž vzal svoji legálně drženou pistoli, vybral si podnik a v něm bez varování zaútočil na nic netušící hosty. Osm lidí zastřelil, a když do restaurace vtrhlo policejní komando, obrátil zbraň i proti sobě.

 

 

Uherský Brod se z tohoto masakru dlouho vzpamatovával. Restaurace, kde se střílelo, zůstává dál zavřená a před budovou na popud radnice vyrostlo místo, které oběti masakru připomíná.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Proč střelce z Brodu nezabila první hlídka?

Střílení v Brodě: Manželka pachatele se zabarikádovala v domě!

tn.cz / gar
Reklama