Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 20:28
Nové detaily

Střelec z Paříže fandil IS, v autě měl korán i další zbraně

Zdroj: TV Nova

Pachatelem čtvrtečního teroristického útoku na policisty na pařížském bulváru Champs-Elysées byl Karim Cheurfi, narozený v roce 1977 nedaleko Paříže. Dřívější informace francouzských médií na dnešní tiskové konferenci potvrdil pařížský prokurátor François Molins.

Útočník, který byl během činu zabit, u sebe měl ručně psaný vzkaz obhajující teroristickou organizaci Islámský stát (IS). Podle Molinse se vyšetřovatelé nadále snaží zjistit, zda měl Cheurfi komplice. Policie zatím zadržela tři osoby z útočníkova okolí, které vyslýchá.


Ve voze, kterým Cheurfi přijel na místo činu, našli policisté další papíry, na kterých byly adresy několika policejních služeben, uvedl dále Molins. V zavazadlovém prostoru automobilu našli další zbraně včetně jedné střelné, kuchyňského nože a zahradnických nůžek. V kufru byl také korán. Na policisty, kteří střežili tureckou turistickou kancelář, střílel Cheurfi kalašnikovem.


Francouzským úřadům byl útočník dlouhodobě znám jako recidivista. Podle Molinse strávil dlouhou dobu ve vězení, nikdy ale nevykazoval známky radikalizace. Od posledního propuštění z nápravného zařízení v roce 2015 byl pod dohledem úřadů.V lednu letošního roku na sebe upoutal pozornost kvůli snaze pořídit si střelnou zbraň, v únoru byl zadržen, pro nedostatek důkazů ho policie ale opět propustila, uvedl prokurátor. Na počátku letošního roku vycestoval Cheurfi do Alžírska, navzdory povinnosti hlásit se pravidelně na policii.


Obětí teroristického útoku se podle Molinse stal 37letý policista, kterého francouzská média už dříve identifikovala jako Xaviera Jugelého. Prokurátor jeho totožnost nepotvrdil.


Zastřelený muž seděl na místě řidiče v policejním voze. Útočník po jeho zabití vůz obešel a začal střílet na další strážce zákona. Vážné zranění utrpěl 34letý policista, který je už ale mimo ohrožení života. Další 31letý policista utrpěl lehké zranění, stejně jako jedna kolemjdoucí. Cheurfiho následně policisté zastřelili.

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.4. | 19:53 overal
12
Zase muslim, kvůli islámu! Je tedy nutné vyřešit konečně příčinu "ZAKÁZAT ...
21.4. | 19:56 wp2t
1
ET už dlouho volal domů a oni ho neposlechli, tak zaútočil na cestovku.
22.4. | 13:29 karl-z-bahnhofu
1
Náhlasit nevhodný komentář
Onen mouřenín z pařížského předměstí měl na tento Kalašnikovův kvér zcela jistě řádné úřední povolení a byl naprosto pochopitelně také držitelem zbrojního pasu. Očekávejme tedy, že nějaký genitální jedinec z Brusele bude opět zkoušet omezit legální držbu střelných zraní.
22.4. | 09:50 karl-z-bahnhofu
5
Náhlasit nevhodný komentář
Na nic podobného si u nás zvykat nehodlám ! Volím SPD !
22.4. | 09:32 sany1
5
Náhlasit nevhodný komentář
s černejma byl vždycky problém...
22.4. | 00:20 yjy
7
Náhlasit nevhodný komentář
Muslimista v západní civilizaci by měl střílet až jako druhý, pokud by mu byla střelba vůbec umožněna.. Život vopice se nedá porovnávat s životem člověka©Já..
21.4. | 22:58 fantozzi602
10
Náhlasit nevhodný komentář
cela evropa je zasvinena muslimskyma teroristama a eu resi motory na sekackach na travu,zahnute okurky a pomazankove maslo,opravdu potrebujeme takove idioty jako telicka ,jourova, juncker, tusk, a tisice podobnych blbcu co berou statisice a na lidi serrou? nebylo by rozumnejsi je povesit?
21.4. | 21:05 Miroslav Hanko
11
Náhlasit nevhodný komentář
Poslední šance pro zdegerovanou Francii.Madam Le Pen a zdraví nacionalismus.
21.4. | 20:48 Roman Nemergut
8
Náhlasit nevhodný komentář
Zase smradlavej orangutan.
21.4. | 20:41 rexrothak
5
Náhlasit nevhodný komentář
Jde skupinka mladých cigánů ulicí a proti nim jejich vrstevník a říká,''Zdar cigáni,kam jdete?''.Odpověď ze skupinky''My nejsme cigáni ,my jsme arabi''.To byl můj dnešní pohodový průchod problémovou oblastí města..asi tak.
21.4. | 20:13 Roman Skala
7
Náhlasit nevhodný komentář
No to je zase opice.
21.4. | 20:08 wp2t
7
Náhlasit nevhodný komentář
Podle zákona kdo je členem organizované skupiny, která úmyslně způsobí obecné nebezpečí, újmy na zdraví či majetku bude trestán odnětím svobody na 8-15 let. A žádný zvykejte si v žádném zákonu není.