Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.4. 2017 18:50
vazební věznice

"Reskátor" z Petřvaldu střelil souseda a zapálil mu dům

Zdroj: TV Nova

Pět dní po tragédii na Karvinsku, kde střelbou vyvrcholily sousedské spory, je oběť útoku stále ve vážném stavu. Maroš Gajdošík postřelil svého souseda, zapálil mu dům a poté chtěl výstřelem do spánku spáchat sebevraždu. Ve čtvrtek ho převezli z nemocnice do vazební věznice. Hrozí mu až výjimečný trest.

Strůjce sobotního útoku se do Petřvaldu přistěhoval před pár lety. Za tu dobu si ale z lidí na malém městě stihl udělat nepřátele. Jeho sousedům vadilo i to, že honosnou vilu postavil jako černou stavbu na jejich pozemcích. A na jednoho z nich si počkal.

Reklama

 

"Vzal nelegálně drženou krátkou zbraň a použil ji proti sousedům, proti muži a ženě, kteří zrovna opouštěli svůj dům," přiblížil policejní mluvčí Tomáš Kužel.

 

Než přijela zásahová jednotka, benzínem polil jejich auto a dveře vily. Dům stihl i zapálit. "On si tu zbraň namířil k hlavě a čekal. Mířil furt na sebe, ne na ně, tak tím pádem oni nezakročili a on se najednou střelil do hlavy," popsal chvíle po příjezdu policie jeden ze sousedů.

 

Oba muži skončili v kritickém stavu v nemocnici. Napadený muž dál bojuje o život, naopak útočníka v pátek propustili. "Na základě rozhodnutí soudu byl obviněný vzat do vazby. Komisař zahájil trestní stíhání muže a to hned pro pět trestných činů. V krajním případě mu tedy hrozí až výjimečný trest," sdělila policejní mluvčí Lenka Sikorová.

 

 

Muž, který si říká Reskátor, by u soudu nestál poprvé. Ovšem naposledy vypovídal jako oběť. Před lety ho prý přepadli a oloupili o tři miliony korun. "Zrazu bác, sekerou ma trafili po hlave, a už si nič nepamatám," uvedl před soudem. Z loupeže obvinil tři policisty, jednoho z nich přitom dobře znal. Údajné pachatele soud zprostil viny kvůli nedostatku důkazů.
 

tn.cz / TV Nova
Reklama