Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.3. 2018 17:11

Střepiny 11. 3. 2018

Zdroj: TV Nova

Obezita jako trend. Jak se žije morbidně obézním v Česku a kolik z nich si za svá kila může samo? Oskaři jako politická agitka aneb kam až nás dovedla kampaň proti sexuálnímu obtěžování. A nová vlna podrazů na zákazníky. LED žárovky jako dar nedar a množící se podvodné e-shopy.

Lidé ve vyspělých státech světa tloustnou, to je fakt. Bohužel ale také přibývá těch, které jejich váha už ohrožuje na životě. Trpí takzvanou morbidní obezitou a potřebují pochopitelně nadstandardní péči, to platí i v Česku. 

Kampaň proti sexuálnímu obtěžování začíná nabírat obludných rozměrů. Francouzi chystají pokuty pro muže, kteří požádají ženu na ulici o telefonní číslo, v Anglii se debatuje o tom, jestli polibek spící princezně v pohádce o Šípkové Růžence nehraničí se sexuálním obtěžování. I devadesátý ročník udílení cen americké filmové akademie Oscar se nesl v podobném duchu. Kam až se kampaň posunula a co všechno se dá považovat za sexuální obtěžování?

Po předváděcích akcích takzvaných šmejdů je tu další vlna podrazů na zákazníky. Může se jí stát obětí třeba ten, kdo se rozhodne změnit dodavatele energie. Jako dárek mu bývají nabídnuty LED žárovky. Pokud si ale dovolí od smlouvy odstoupit, bude nucen za žárovky zaplatit mnohonásobně vyšší částku.

frm TV Nova