Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.6. 2017 11:44

STŘEPINY 11. 6. 2017

Zdroj: TV Nova

Teroristické útoky v Evropě jsou čím dál častější. Jak je na ně připraveno Česko? Dálnice a silnice a letní dopravní uzavírky. Kolik nás bude stát popojíždění v kolonách? A fenomén selfie jako riziko smrti. Co vede mladé lidi k ochotě riskovat pro originální fotku?

Selfie, neboli fotografie sebe sama pořízená chytrým telefonem, je fenoménem naší doby. Každý den se takových fotek vyfotí na světě až milion. Ale pořizování selfie může být i rizikem. Každý týden tak prý na světě zemře v průměru jeden člověk, naposledy to byla v úterý dvaadvacetiletá američanka, která na řeckém ostrově Zakynthos spadla při focení ze skály. Proč jsou lidé ochotni tak hazardovat? Více v reportáži Martiny Nášelové ZDE.

 

Teroristické útoky se v Evropě stávají čím dál častěji. Předcházet se jim nedaří, ale útěchou může být to, že je policie zvládá podstatně lépe než dřív. V Londýně eliminovali tři teroristy městští strážníci za osm minut. Jak by si asi vedla v takové situaci česká policie? Které její složky by byly nasazeny? A jak vůbec chce stát na takovou hrozbu připravit své občany? To zjišťovala Maria Jevstafjeva ZDE.

 

Že je bezpečí obyvatel Evropy v nebezpečné době novou prioritou evropských úředníků, to potvrdil i předseda Evropské komise Jean Claude Juncker. Ty tam jsou časy, kdy komise řešila normy o splachování na záchodech nebo o výšce dětských houpaček. Hlavní prioritou evropských orgánů je teď zajištění bezpečnosti. A právě o tom zástupci Evropské Unie a NATO tento týden diskutovali na bezpečnostní konferenci v Praze. Čeká nás vznik evropské armády? A jak hodlá Unie dál bojovat s terorismem? Odpovědi v reportáži ZDE.
 

Mráz a extrémní výkyvy teplot v zimě se ošklivě podepsaly na stavu českých silnic. Jejich poškození je prý až o 60 % větší než po mírnějších zimách. K tomu přičtěte dlouhodobou rekonstrukci D1, odklad otevření úseku na D8 z Prahy do Drážďan a další nutné opravy. Čeká nás zkrátka léto plné uzavírek. Kde si postojíme nejdéle? O kolik zchudnou naše peněženky popojížděním v kolonách? A staví se u nás opravdu nekvalitní a předražené dálnice? Podívejte se na reportáž Ondřeje Strady ZDE.

TV Nova