Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 5. 2018

Střepiny 13. 5. 2018

Zdroj: TV Nova

Sofistikovaná hasičská technika a dramatický zásah v pražské Hostivaři. České potoky a říčky bez života. Kterým rybám zvoní hrana a kdo za to může? A jubilant Mickey Mouse! Co stojí za popularitou kresleného myšáka a kolik ve svých devadesáti letech vydělává?

Ničivé plameny, kouř, který vyděsil i turisty na Pražském hradě. Požár v pražské Hostivaři dal hasičům pořádně zabrat. V problematickém prostoru průmyslových hal musel proto zasáhnout například vrtulník se speciálním vakem na vodu.

Rybáři už několik let upozorňují na drastický úbytek typických českých ryb v našich řekách a potocích. Hrana u nás zvoní hlavně pstruhům obecným a lipanům, kteří jsou už teď na jaře doslova na suchu a rybářům mizí před očima.

Je rok 1928. Do amerických kin míří naprostá technologická novinka filmového průmyslu. Hvězdou vůbec prvního ozvučeného animovaného snímku s názvem Parník Willie se stává na první pohled nenápadný myšák. Z Mickey Mouse, který na rozdíl od svých předchůdců zpívá a dokonce mluví hlasem svého stvořitele Walta Disneyho, se během chvíle stává král všech kreslených postaviček.
 

frm TN.cz
Reklama