Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.2. 2017 18:17

Střepiny: 26. 2. 2017

Zdroj: TV Nova

Děti ve školním prostředí - jak je zajištěna jejich bezpečnost? Test redakce a krajských štábů. Spolupracovník Střepin Radan Šprongl opět na bojové linii u iráckého Mosulu - exkluzivní záběry staré jen pár hodin. A senzační objev astronomů. Sedm planet, na kterých stojí za to hledat život!

Většina z nás posílá ráno co ráno děti do školních zařízení s důvěrou, že jsou tam v bezpečí. Důvěrně známé prostředí, kam se nikdo nepovolaný nedostane. Je ta ale opravdu tak? Ani více než dva roky poté, co duševně chorá žena ubodala studenta ve škole ve Žďáru nad Sázavou, to není jisté.
Rozhodli jsme se proto otestovat to se skrytou kamerou. Naši reportéři z různých krajů se pokusili dostat do několika škol po republice. Podívejte se s jakým výsledkem. ZDE

 

 Staňte se fanouškem pořadu Střepiny na Facebooku!

 


Náš spolupracovník Radan Šprongl je zpátky v srdci temnoty. Uvidíte jeho exkluzivní záběry přímo z bojů proti Islámskému státu nedaleko Mosulu. Irácká armáda tam slaví významné vítězství - podařilo se jí vyhnat islamisty z tamního letiště. Jak pokračuje bitva o západní Mosul se podívejte ZDE.

Radan Šprongl se momentálně nachází asi 13 kilometrů do těžkých bojů na západě Mosulu a materiál odtud nám poslal před několika málo hodinami. Jen nedlouho předtím tam bomba zabila třicetiletou válečnou reportérku irácko-kurdské televize Shifu Gardiovou. Radan Šprongl se v těch místech pohyboval naposledy před dvěma měsíci, za tu dobu se ale situace změnila. Jak? ZDE je odpověď.


Homeopatika zatracovaná i vzývaná, názor na ně rozděluje celý vyspělý svět. Jejich výrobci ve Spojených státech teď mají novou povinnost. Musí na obalech i v reklamách jasně uvádět, že neexistuje žádný vědecký důkaz o tom, že by fungovala. A k podobnému kroku nabádá i Ruská akademie věd. Vyzvala tamní ministerstvo zdravotnictví, aby nařídilo jasné oddělení homeopatik od skutečných léků. Proč se do boje proti této formě léčby pouští země od západu na východ to zjišťoval Matěj Sviták. Podívejte se ZDE.

 


NASA tento týden oznámila převratný objev sedmi planet velmi podobných Zemi. Svou hvězdu prý sice obíhají mnohem rychleji než naše modrá planeta, ale údajně alespoň některé z nich splňují elementární podmínky pro život. Jaká je pravděpodobnost, že tam žije mimozemská civilizace? A jak si v pátrání po ní vedeme? To zjišťovala Maria Jevstafjeva. Podívejte se ZDE.

TV Nova