Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.2. 2017 17:43

Střepiny: 5. 2. 2017

Zdroj: TV Nova

Ministerstvo zahraničí pod drobnohledem hackerů. Jak těžké je nabourat účty státním úřadům? Hory plné adrenalinu. Jak si je užít a neriskovat zdraví nebo život? Míša Muzikářová je nezvěstná více než tři týdny. Po sebevraždě jednoho z podezřelých, bývalého přítele matky Otakara S., panuje velké napětí.

Znepokojivé zprávy tento týden přicházely z ministerstva zahraničí. Jeho emailové účty dlouhé měsíce vykrádali neznámí hackeři. A podle expertů to nebylo poprvé. Každého v této souvislosti musí nutně napadnout, jestli jsou strategické informace u nás dobře zabezpečeny a jak těžké asi pro hackery je se k nim dostat.

 

Staňte se fanouškem pořadu Střepiny na Facebooku!

 

Reportérka Maria Jevstafjeva o tom mluvila s odborníky i samotnými hackery, respektive s těmi, kteří se hackováním legálně živí. Její reportáž najdete ZDE.

 

 

Záhadné zmizení dvanáctileté Míši trvá už 23 dní. Bývalý přítel její matky Otakar S, kterého se Michaela údajně bála, spáchal sebevraždu. Poté, co vyšlo najevo, že měl v minulosti sexuálně obtěžovat dvě nezletilé dívky, se veřejnost začala ptát, jestli policie v řešení případu postupuje správně. Znamená smrt hlavního podezřelého selhání vyšetřovatelů a je správně, že stále odmítají poskytnout další informace? I na to se ptá reportáž, kterou najdete ZDE.

 

 

Jaké to je se v noci ztratit na horách, si při výcviku budoucích červených andělů zkusila na vlastní kůži naše reportérka. Modelová situace byla podle jejích slov, až děsivě reálná. Na video se můžete podívat ZDE.

TN.cz / vem