Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.5. 2017 16:11

Střepiny: 7. 5. 2017

Zdroj: TV Nova

Vládní krize a bizardní divadlo na scéně Pražského hradu. Hlavní role obsadili velmi vyhraněné osobnosti, jaké jsou jejich šance u diváků? Skandál, co český fotbal dávno nepamatuje. Zlomí Miroslavu Peltovi vaz? A Francouzské prezidentské volby - živě z Paříže. Taková jsou hlavní témata střepin ze dne 7. 5. 2017.

Kdo politické dění sledoval jen zběžně, nutně by se musel ptát, jestli se politici nepomátli nebo jestli si z nás nestřílí. Kdo se do toho ponořil hlouběji, ten už se ale asi moc nebavil. Když v úterý premiér Bohuslav Sobotka místo rozhodnutí odvolat nebo neodvolat ministra financí Andreje Babiše, oznámil demisi vlády, kterou vyrazil dech i svým spolustraníkům, zdálo se, že nás tento týden už nic nepřekvapí. Více v reportáži ZDE.

Reklama

Ať už současná vládní krize dopadne jakkoli, hlavní role už aktérům nikdo nevezme. Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš, dva nejvlivnější členové kabinetu a zároveň dvě naprosto rozdílné osobnosti. Mají vůbec tito dva pánové něco společného a není jejich spor i tak trochu osobní? Nad tím se spolu s námi teď zamyslí renomovaný politolog, psycholog a ekonom v reportáži ZDE.

 

Česko je třináctým rokem na palubě Evropské unie. Podle průzkumu jí příliš nefandíme. Více než tři čtvrtiny z nás jí nevěří nebo ho vůbec nezajímá. Co ale říkají fakta? O tom je reportáž Martiny Nášelové. Více najdete ZDE. 

TV Nova
Reklama