Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.4. 2017 15:38

Střepiny: 9. 4. 2017

Zdroj: TV Nova

Ti, co si nemohou dovolit dělat chyby a ti, co se odevzdávají do jejich péče. Pacienti versus lékaři. Jak se domoci odškodného? Zážitky z dovolené, které nejsou v plánu, aneb kdo pomáhá čechům, kteří se v zahraničí dostanou do potíží? A stávka řidičů autobusů. Jak si žije český autobusák a jaké pochopení pro něj mají jeho pasažéři?

Jejich práce vyžaduje maximální zodpovědnost, jejich pochybení nás může stát zdraví nebo rovnou život. Na špatně provedený lékařský zákrok, chybnou diagnózu nebo nesprávné podání léku si u nás ročně stěžuje zhruba deset tisíc lidí. A čím dál častější jsou případy, kdy se pacienti o svá práva perou. Podle právníků je oproti roku 2000 takových kauz asi o padesát procent víc. Přitom dokázat pochybení lékaře není snadné a trvá to i roky. Co dělat, pokud se cítíte být jako pacient obětí, jak oškodné získat? To zjišťovala Maria Jevstafjeva ZDE.

 

Mnoho z nás se už možná vidí někde u moře nebo na toulkách po světových metropolích a někdo má možná i lehkou nervozitu z toho, že řešit případné problémy v zahraničí může být stresující. Pravdou ale je, že žádný civilizovaný stát nenechává své občany za hranicemi na holičkách, Česko není výjimkou. Pomáhat našincům v zahraničí, a to zdaleka nejen na dovolené, má na starosti jeden velký a silný úřad a tím je Ministerstvo zahraničí. Více v reportáži Matěje Svitáka ZDE.

 

Internet hýbe světem. Mladí lidé z různých zemí tzv. streamují, vlogují a postují své nápady na YouTube. Kolik si ale tihle velmi mladí lidé, často ještě děti svým koníčkem mohou vydělat a proč jsou právě youtubeři fenoménem současnosti? I to se dozvíte v reportáži Barbory Šimkové ZDE.

 

V Česku hrozila stávka řidičů autobusů. Měla kompletně ochromit dopravu, mnozí z nás trnuli, jestli se ve čtvrtek dostaneme do práce, do školy nebo k lékaři. Nakonec stávka ve větší míře proběhla jen na území jihomoravského kraje, kde se do protestů zapojil zhruba každý třetí řidič, jedním z nejvíce zasažených okresů bylo Blansko. Jak si žije běžný český autobusák a mají pro jeho situaci pochopení ti, kteří stávku pocítili? To zjišťoval přímo v terénu Ondřej Strada ZDE.
 

 

Pátek 7. dubna odstartoval pro svět znepokojivou zprávou. Spojené státy zaútočily na síly syrského prezidenta Bašára Asada. Podle prezidenta Donalda Trumpu šlo o reakci na úterní chemický útok ve městě Chán Šajchún. Na hodnocení dopadu je ještě brzy, teď je jisté jen to, že jsme byli svědky velmi důležité kapitoly světového dění. Na reportáž se podivejte ZDE.

TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.4. | 12:00 Nikol Šárovcová
2
Každý člověk který udělá chybu je za ni potrestán,proč by české nemocnice měli ...
21.4. | 16:59 Libuše Salačová
0
Souhlasím s tím, že by měla reportáž o Elišce pokračovat. Ztráta všech ...
23.4. | 14:11 Eliška Štefková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Sama bojuji za spravedlnost pro svoji zesnulou maminku. Slíbila jsem jí, že se lidé dozvědí, co se vše stalo a co vše je při stávající legislativě v našem státě akceptovatelné. Na stránkách Pod pokličkou českých nemocnic na jedné soc.síti budu sdílet nejen vývoj případu maminky Elišky,ale i dalších.
23.4. | 14:01 Eliška Štefková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Sama bojuji za spravedlnost pro svoji zesnulou maminku. Slíbila jsem jí, že se lidé dozvědí, co se vše stalo a co vše je při stávající legislativě v našem státě akceptovatelné. Na stejnojmenných stránkách na jedné soc.síti budu sdílet nejen vývoj případu maminky Elišky, ale i dalších podobných...
22.4. | 16:59 Veronika Varhulíková
1
Náhlasit nevhodný komentář
Koho zajímá, jak Eliška Šebestikova a její maminka od začátku bojovaly, posílám odkaz. Doufám, že to média nenechají být a budou nás dále informovat. https://www.facebook.com/Elišky-boj-s-nemocnicí-1543079302378395/?fref=ts&hc_location=ufi
21.4. | 16:59 Libuše Salačová
0
Náhlasit nevhodný komentář
Souhlasím s tím, že by měla reportáž o Elišce pokračovat. Ztráta všech výsledků k jednomu případu je výsměch nemocnice. Stejně tak reakce soudce v Kladně. Jde o dítě, že se nestydí !
13.4. | 08:41 Renata Drabešová
1
Náhlasit nevhodný komentář
Doufám,že budete dávat pokračování příběhu Elišky ,protože by lidé měli vědět,co se u nás děje a jak se k tomu všichni staví.Je to velice silný a smutný příběh.Věřím,že díky vám se maminka Elišky po několika letech dočká spravedlnosti !!! Elišce držím palce a mamince pevné nervy !!!
11.4. | 23:26 Filip Kašpárek
2
Náhlasit nevhodný komentář
Doufám, že se opět tento smutný příběh, jako jeden z mnoha, nezamete pod stůl, a že opět jen média dokážou, aby se stal zázrak v podobě spravedlnosti. Rodině Elišky přeji mnoho sil a budu velice rád, když se dozvíme jak příběh Elišky dopadl.
11.4. | 23:25 Filip Kašpárek
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nemocnice ztratí všechny potřebné dokumenty a brání se tím, že se malovalo? Kde to jsme?! Dobrý návod jak se zbavit zodpovědnosti. Existuje v tomto státě ještě nějaká spravedlnost? Myslím si, že už je na čase s tím něco dělat.
11.4. | 22:08 Veronika Povejšilová
2
Náhlasit nevhodný komentář
Eliška s maminkou znam a jsou velke bojovnice.Kéž by se lékaři a nemocnice nad sebou zamysleli a uznali chybu.Proto doufám že pomuže zveřejnení a vaše televize.V televizi hodne lidí co ma nemocne deti zadaj o penize, Daša s Eliškou chtej Aby nemocnice a doktoři začli bejt zodpovedni za svou praci.
11.4. | 20:49 Petra Moravcová
2
Náhlasit nevhodný komentář
Moc držím mamince a Elišce palce aby se spravedlnost naklonila na jejich stranu a soud vyhráli.
11.4. | 18:09 Lenka Dudová
1
Náhlasit nevhodný komentář
Elišce i její mamce držíme pěsti. Nechápu jak v dnešní době se může něco podobného stát? Nepořádek nemocnice??? Co to je? Doktor doktora nikdy nepotopí. Jako matka soucítím s maminkou Elišky.Nechápu jak zdravotnický personál může žít s vědomím, že zničil život bezbrannému dítěti, musí se bojovat!!