Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 31. 10. 2016

STŘEPINY: Češka, která má možnost dostat se na Mars

Zdroj: TV Nova

Čtvrtá planeta sluneční soustavy pojmenovaná pro římském bohu války Martovy, zhruba o polovinu menší než Země, to je Mars.

Místo člověku stále více neznámé než známé a nejspíš právě proto pro něj i nesmírně lákavé. Podívejte se na reportáž, jak daleko jsme dnes fakticky od Marsu a kdo se na něj skutečně chystá.

Bitva o Mosul. Před dvěma týdny se na severu Iráku rozhořela bitva o Mosul. Deseti tisíce iráckých vojáků se vzdušnou podporou spojenecké koalice, napnuli k boji veškeré síly. Jenže vítězství je zatím v nedohlednu a odborníci varují před novodobou "třicetiletou válkou". Více Karolína Tomašková.

Tento týden jsme si prožili státní svátek. Kvůli bezbřehé trapnosti kolem přislíbení a neudělení jednoho vyznamenání na Hradě, se letos výročí vzniku samostatného státu zvrtlo v demonstraci sympatií a antipatií vůči prezidentu Zemanovi. Jeho odpůrci mu posčítali všechny vroubky z poslední doby, jeho zastánci pak opět vychvalovali to, jak dokáže být Miloš Zeman za každých okolností svůj. A že nás dokáže stále i lecčíms překvapit, o tom teď více Tomáš Vojáček.

To jsou hlavní témata pořadu Střepiny z neděle 30. 10. 2016
 

TV Nova