Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Publikováno 9. 2. 2018
Tady připravovali jídlo

Švábi, omítka a mastnota. Bistro v Brně inspektoři hned uzavřeli

Uzavřené bistro v centru Brna
Zdroj: SZPI

Pořádný šok čekal na inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), když přišli na kontrolu do bistra na brněnském náměstí Svobody. V místech, kde se připravovalo jídlo, objevili inspektoři mrtvý i živý hmyz a všudypřítomnou špínu.

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce rozhodli v pátek o okamžitém uzavření restaurace Asijské bistro Dragon II sídlící na adrese náměstí Svobody 10 v Brně. Podle mluvčího SZPI Pavla Kopřivy hygienické podmínky a technický stav provozovny vylučovaly, že by se tam dalo bezpečně připravovat jídlo.

 

Inspektoři v bistru odhalili třeba rozsáhlý výskyt mrtvých a živých kusů hmyzu, kupříkladu švábů, kteří se v kuchyni usídlili. Kuchyňské vybavení, a to včetně grilu, sporáku a lednice, bylo zaneseno silnou vrstvou mastnoty. Bylo evidentní, že už dlouho v kuchyni nikdo neuklízel.

 

19

GALERIE: Uzavřené bistro v centru Brna

Zdroj: SZPI

Uzavřené bistro v centru Brna - 1

Hodnocení:

 

Problémové byly i stropy, do kterých evidentně zatékalo a tím pádem hrozilo, že odlupující se omítka bude padat do připravovaného jídla. O moc lepší nebyly ani podlahy, které byly pokryté mastnotou, zbytky potravin, obalů, prachem a uhynulým hmyzem.

 

Mezi potravinami pak majitelé restaurace měli odložené předměty, které s vařením zrovna nesouvisely, kupříkladu nářadí.

 

 

"Inspektoři provozovateli bistra – společnosti T & H Bistro, s.r.o. – nařídili odstranění všech zjištěných nedostatků a zahájí správní řízení o uložení pokuty. Bistro zůstane uzavřené až do okamžiku, kdy opakovaná kontrola inspektory SZPI potvrdí, že stav provozovny odpovídá požadavkům právních předpisů," uvedl mluvčí Kopřiva.
 

vbo TN.cz
Reklama