Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.3. 2016 16:53
otřesná svědectví

Svědci útoků: Všude byla krev a roztrhaná těla. Lidé neměli nohy!

Zdroj: APTN

Krev, kusy těl, panika - tak to podle očitých svědků vypadalo bezprostředně po výbuchu na letišti v Bruselu. Zděšení lidé vybíhali ven z budovy, minimálně třináct jich ale útok nepřežilo. Další exploze v metru si podle prvotních informací vyžádala patnáct obětí.

Dvě nálože vybouchly u přepážky letecké společnosti American Airlines, někteří svědci uvedli, že před výbuchy byla slyšet střelba a křik v arabštině. "Nálože vybouchly téměř současně, obě byly u přepážky. Jedna z nich byla blízko Starbucksu, bylo to strašné. Všude byla krev, bylo to jako apokalypsa," popsal pro Daily Mail Samir Derrouich, který pracuje v jedné z letištních restaurací. Situaci popsal na Twitteru i Martin Buxant: "Viděl jsem, jak lidská těla létají vzduchem a potom těžce dopadají na podlahu."

 

Dries Valaert v době výbuchu čekal na odbavení. "Ozval se první výbuch a o sekundu později další. Byl to obrovský, obrovský výbuch, strop se propadnul. Stalo se to jen 30 metrů od místa, kde jsem stál. Viděl jsem, jak lidé padají k zemi a utíkal jsem pryč," popsal muž.

 

 

"Přeskočil jsem bezpečností zátarasy, první, co mě napadlo, bylo, že se musím dostat pryč, kdyby tady byli útočníci se zbraněmi. Viděl jsem ženu kolem osmnácti s dírou v ruce, která krvácela, muže se zraněným kotníkem a dva lidi na zemi. Lidé panikařili a snažili se utéct," dodal Valaert.

 

Takhle to vypadalo na letišti při evakuaci cestujících:

 

 

"Slyšet jsem muže křičet nějaká arabská slova, pak došlo k explozi a poté k druhé, mnohem větší," popsal Alphonse Youla, který na letišti balí zavazadla. "Byl to horor, lidé přišli o nohy, viděl jsem lidská těla bez nohou! Dva muži leželi obličejem k zemi a krváceli z hlavy. Ta zranění byla hrozná, nedokážete si to ani představit," řekl muž.

 

 

Zach Mouzoun přijel na letiště pouhých deset minut před první explozí. "Druhá exploze zničila strop a potrubí, krev se mísila s krví obětí," řekl pro televizi BFM. "Bylo to jako scéna z války," dodal.

 

123

GALERIE: Exploze na letišti a v metru v Bruselu

Zdroj: oficiální zdroj

Hřebíky v tělech obětí

Hodnocení:

 

Místní taxikář Philippe se zase rozčiloval, že záchranářům trvalo nesmyslně dlouho, než přijeli na místo. "Šel jsem se podívat do terminálu, co se děje. Přede mnou byl rybník krve a roztrhaná těla. Na záchranáře jsme čekali několik dlouhých minut. A to v Belgii platí třetí stupeň bezpečnostních opatření! Skutečně skvělá organizace," zlobil se.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Podívejte se na tohoto muže! Svěřil se, jak unikl teroristickým útokům v Bruselu
Cestování letadlem je stejně bezpečné jako sezení v kanceláři
Proč byste měli vědět, co se kolem vás děje

mom TN.cz
Reklama