Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.3. 2016 16:53
otřesná svědectví

Svědci útoků: Všude byla krev a roztrhaná těla. Lidé neměli nohy!

Zdroj: APTN

Krev, kusy těl, panika - tak to podle očitých svědků vypadalo bezprostředně po výbuchu na letišti v Bruselu. Zděšení lidé vybíhali ven z budovy, minimálně třináct jich ale útok nepřežilo. Další exploze v metru si podle prvotních informací vyžádala patnáct obětí.

Dvě nálože vybouchly u přepážky letecké společnosti American Airlines, někteří svědci uvedli, že před výbuchy byla slyšet střelba a křik v arabštině. "Nálože vybouchly téměř současně, obě byly u přepážky. Jedna z nich byla blízko Starbucksu, bylo to strašné. Všude byla krev, bylo to jako apokalypsa," popsal pro Daily Mail Samir Derrouich, který pracuje v jedné z letištních restaurací. Situaci popsal na Twitteru i Martin Buxant: "Viděl jsem, jak lidská těla létají vzduchem a potom těžce dopadají na podlahu."

 

Dries Valaert v době výbuchu čekal na odbavení. "Ozval se první výbuch a o sekundu později další. Byl to obrovský, obrovský výbuch, strop se propadnul. Stalo se to jen 30 metrů od místa, kde jsem stál. Viděl jsem, jak lidé padají k zemi a utíkal jsem pryč," popsal muž.

 

 

"Přeskočil jsem bezpečností zátarasy, první, co mě napadlo, bylo, že se musím dostat pryč, kdyby tady byli útočníci se zbraněmi. Viděl jsem ženu kolem osmnácti s dírou v ruce, která krvácela, muže se zraněným kotníkem a dva lidi na zemi. Lidé panikařili a snažili se utéct," dodal Valaert.

 

Takhle to vypadalo na letišti při evakuaci cestujících:

 

 

"Slyšet jsem muže křičet nějaká arabská slova, pak došlo k explozi a poté k druhé, mnohem větší," popsal Alphonse Youla, který na letišti balí zavazadla. "Byl to horor, lidé přišli o nohy, viděl jsem lidská těla bez nohou! Dva muži leželi obličejem k zemi a krváceli z hlavy. Ta zranění byla hrozná, nedokážete si to ani představit," řekl muž.

 

 

Zach Mouzoun přijel na letiště pouhých deset minut před první explozí. "Druhá exploze zničila strop a potrubí, krev se mísila s krví obětí," řekl pro televizi BFM. "Bylo to jako scéna z války," dodal.

 

123

GALERIE: Exploze na letišti a v metru v Bruselu

Zdroj: oficiální zdroj

Hřebíky v tělech obětí

Hodnocení:

 

Místní taxikář Philippe se zase rozčiloval, že záchranářům trvalo nesmyslně dlouho, než přijeli na místo. "Šel jsem se podívat do terminálu, co se děje. Přede mnou byl rybník krve a roztrhaná těla. Na záchranáře jsme čekali několik dlouhých minut. A to v Belgii platí třetí stupeň bezpečnostních opatření! Skutečně skvělá organizace," zlobil se.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Podívejte se na tohoto muže! Svěřil se, jak unikl teroristickým útokům v Bruselu
Cestování letadlem je stejně bezpečné jako sezení v kanceláři
Proč byste měli vědět, co se kolem vás děje

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.3. | 12:46 fantozzi602
34
PRYC Z EU,VOLTE OKAMURU !!
22.3. | 12:51 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-5
Pryč z EU, ať žije nezaměstnanost 25% !!
23.3. | 15:30 hamhal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Má někdo informaci o nejnovějším povzbudivém a optimistickém prohlášení Makrely k Bruselu? Nějak mi schází její pohled.
22.3. | 23:42 myslitel
3
Náhlasit nevhodný komentář
Najednou se všechno přehrává ihned a bez reklamních sraček. Zdá se, že i nova má soudnost. Kdy to zase zapnou? Počítejte čas.
22.3. | 23:18 yjy
0
Náhlasit nevhodný komentář
Už je to trapné..
22.3. | 23:18 yjy
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Šaháda : „Věru ti, kdož uvěřili v Boha a posly Jeho, jsou spravedliví a svědky před Pánem svým; jim dostane se odměny a jejich světla. Ti však, kdož znamení naše za lež prohlašovali, ti budou plamene pekelného obyvateli.“
22.3. | 23:17 yjy
3
Náhlasit nevhodný komentář
Už je to trapné.. Není hodný-zlý muslimista.. Jen muslimista vzývající Aláha, znající Korán zpaměti, žijící právem Šaria, hlásající Šahádu..
22.3. | 23:13 yjy
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Už je to trapné.. Každý den kdo koho kde kolik a jak vysoko vyhodil do vzduchu.. Ojropsko Jůnijní©Já MULTI-KULTI asi milující ne asi milovatelné©Já papaláši každý den soucítí s mrtvými a pozůstalými, nenechají se zatáhnout do "xenofobie" a tak, pro pár teroristů z MILIJÓNŮ hodných ...
22.3. | 20:31 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
22.3. | 19:29 fabien barthez: Už se nemůžu dočkat, TheBille
22.3. | 19:42 luckyluke
4
Náhlasit nevhodný komentář
najde tam pasáže jak ze středověku.Na tohle přišli již i vědci a jiné kapacity.To není z mé hlavy.POkud toužíte se vrátit do středověku,tak máte možnost dát volnost našim kravaťákům,aby sem bez skrupulí natahali všechny jinověrce,kteří jsou nabádáni k zabíjení nevěřících.
22.3. | 19:41 luckyluke
3
Náhlasit nevhodný komentář
a pak to takhle dopadá.Islám a jí věřící lidé musí tam,odkud se sem dostali.Kdo není hloupý a dokáže si najít videa,kde se projevuje islám v plné síle,ten ví,o čem je řeč.To není o nějakém radikálním islámu,ale o celkovém islámu,který je vykládán tak,jak se jim to hodí.Kdo umí číst v Koránu,
22.3. | 19:38 luckyluke
4
Náhlasit nevhodný komentář
Obyčejných lidí je víc než těch mizernejch potentátníků,kteří se snaží o to,aby se zničila veškerá bohatství,kultura a dějiny Evropy.Stěhují sem či nechávají přijít ty,kteří tady nemají absolutně co dělat.Obyčejní lidé se ale nezajímají o politické dění kolem sebe,jsou zahleděni do svých radovánek
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme