Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.3. 2016 16:53
otřesná svědectví

Svědci útoků: Všude byla krev a roztrhaná těla. Lidé neměli nohy!

Zdroj: APTN

Krev, kusy těl, panika - tak to podle očitých svědků vypadalo bezprostředně po výbuchu na letišti v Bruselu. Zděšení lidé vybíhali ven z budovy, minimálně třináct jich ale útok nepřežilo. Další exploze v metru si podle prvotních informací vyžádala patnáct obětí.

Dvě nálože vybouchly u přepážky letecké společnosti American Airlines, někteří svědci uvedli, že před výbuchy byla slyšet střelba a křik v arabštině. "Nálože vybouchly téměř současně, obě byly u přepážky. Jedna z nich byla blízko Starbucksu, bylo to strašné. Všude byla krev, bylo to jako apokalypsa," popsal pro Daily Mail Samir Derrouich, který pracuje v jedné z letištních restaurací. Situaci popsal na Twitteru i Martin Buxant: "Viděl jsem, jak lidská těla létají vzduchem a potom těžce dopadají na podlahu."

 

Dries Valaert v době výbuchu čekal na odbavení. "Ozval se první výbuch a o sekundu později další. Byl to obrovský, obrovský výbuch, strop se propadnul. Stalo se to jen 30 metrů od místa, kde jsem stál. Viděl jsem, jak lidé padají k zemi a utíkal jsem pryč," popsal muž.

 

 

"Přeskočil jsem bezpečností zátarasy, první, co mě napadlo, bylo, že se musím dostat pryč, kdyby tady byli útočníci se zbraněmi. Viděl jsem ženu kolem osmnácti s dírou v ruce, která krvácela, muže se zraněným kotníkem a dva lidi na zemi. Lidé panikařili a snažili se utéct," dodal Valaert.

 

Takhle to vypadalo na letišti při evakuaci cestujících:

 

Zdroj: APTN

 

"Slyšet jsem muže křičet nějaká arabská slova, pak došlo k explozi a poté k druhé, mnohem větší," popsal Alphonse Youla, který na letišti balí zavazadla. "Byl to horor, lidé přišli o nohy, viděl jsem lidská těla bez nohou! Dva muži leželi obličejem k zemi a krváceli z hlavy. Ta zranění byla hrozná, nedokážete si to ani představit," řekl muž.

 

 

Zach Mouzoun přijel na letiště pouhých deset minut před první explozí. "Druhá exploze zničila strop a potrubí, krev se mísila s krví obětí," řekl pro televizi BFM. "Bylo to jako scéna z války," dodal.

 

123

GALERIE: Exploze na letišti a v metru v Bruselu

Zdroj: oficiální zdroj

 

Místní taxikář Philippe se zase rozčiloval, že záchranářům trvalo nesmyslně dlouho, než přijeli na místo. "Šel jsem se podívat do terminálu, co se děje. Přede mnou byl rybník krve a roztrhaná těla. Na záchranáře jsme čekali několik dlouhých minut. A to v Belgii platí třetí stupeň bezpečnostních opatření! Skutečně skvělá organizace," zlobil se.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Podívejte se na tohoto muže! Svěřil se, jak unikl teroristickým útokům v Bruselu
Cestování letadlem je stejně bezpečné jako sezení v kanceláři
Proč byste měli vědět, co se kolem vás děje

Aplikace tn.cz
mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.3. | 12:46 fantozzi602
34
PRYC Z EU,VOLTE OKAMURU !!
22.3. | 12:51 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-5
Pryč z EU, ať žije nezaměstnanost 25% !!
23.3. | 15:30 hamhal
2
Má někdo informaci o nejnovějším povzbudivém a optimistickém prohlášení Makrely k Bruselu? Nějak mi schází její pohled.
22.3. | 23:42 myslitel
3
Najednou se všechno přehrává ihned a bez reklamních sraček. Zdá se, že i nova má soudnost. Kdy to zase zapnou? Počítejte čas.
22.3. | 23:18 yjy
0
Už je to trapné..
22.3. | 23:18 yjy
-3
Šaháda : „Věru ti, kdož uvěřili v Boha a posly Jeho, jsou spravedliví a svědky před Pánem svým; jim dostane se odměny a jejich světla. Ti však, kdož znamení naše za lež prohlašovali, ti budou plamene pekelného obyvateli.“
22.3. | 23:17 yjy
3
Už je to trapné.. Není hodný-zlý muslimista.. Jen muslimista vzývající Aláha, znající Korán zpaměti, žijící právem Šaria, hlásající Šahádu..
22.3. | 23:13 yjy
-3
Už je to trapné.. Každý den kdo koho kde kolik a jak vysoko vyhodil do vzduchu.. Ojropsko Jůnijní©Já MULTI-KULTI asi milující ne asi milovatelné©Já papaláši každý den soucítí s mrtvými a pozůstalými, nenechají se zatáhnout do "xenofobie" a tak, pro pár teroristů z MILIJÓNŮ hodných ...
22.3. | 20:31 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
22.3. | 19:29 fabien barthez: Už se nemůžu dočkat, TheBille
22.3. | 19:42 luckyluke
4
najde tam pasáže jak ze středověku.Na tohle přišli již i vědci a jiné kapacity.To není z mé hlavy.POkud toužíte se vrátit do středověku,tak máte možnost dát volnost našim kravaťákům,aby sem bez skrupulí natahali všechny jinověrce,kteří jsou nabádáni k zabíjení nevěřících.
22.3. | 19:41 luckyluke
3
a pak to takhle dopadá.Islám a jí věřící lidé musí tam,odkud se sem dostali.Kdo není hloupý a dokáže si najít videa,kde se projevuje islám v plné síle,ten ví,o čem je řeč.To není o nějakém radikálním islámu,ale o celkovém islámu,který je vykládán tak,jak se jim to hodí.Kdo umí číst v Koránu,
22.3. | 19:38 luckyluke
4
Obyčejných lidí je víc než těch mizernejch potentátníků,kteří se snaží o to,aby se zničila veškerá bohatství,kultura a dějiny Evropy.Stěhují sem či nechávají přijít ty,kteří tady nemají absolutně co dělat.Obyčejní lidé se ale nezajímají o politické dění kolem sebe,jsou zahleděni do svých radovánek