Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 5. 2017
nové informace

Svědectví o smrti princezny Diany. Rodina se před pohřbem hádala

Pohřeb princezny Diany
Zdroj: Profimedia
Pohřeb princezny Diany

Od tragického úmrtí princezny Diany při autonehodě uplynulo už téměř 20 let. Až v rámci nového dokumentu vyšly najevo informace, které popisují, co královská rodina před pohřbem prožívala a proč se mezi sebou dohadovala.

Televizní stanice Channel 5 vytvořila nový dokument s názvem Diana: Sedm dní, které otřásly Windsorem. Autoři v něm zveřejnili nové informace o období před pohřbem princezny a o přípravách na smuteční obřad.

 

Buckinghamský palác měl jen sedm dní na to, aby zorganizoval pohřeb, který se uskutečnil 6. září 1997. Královská rodina se nejvíce obávala o prince Williama (tehdy 15 let) a Harryho (tehdy 12 let).

 

Den po nehodě nechali chlapce spát déle, aby jim nemuseli oznámit smutnou zprávu moc brzy. Královna nařídila, že nikdo nesmí pustit v blízkosti princů rádio a televizi. Obávala se, aby neměli trauma ze sledování a poslechu posledních okamžiků ze života jejich matky.

 

16

GALERIE: Pohřeb princezny Diany

Zdroj: Profimedia

Pohřeb princezny Diany - 1

Hodnocení:

 

Paul Burrell, který pracoval jako komorný princezny Diany, odcestoval do Paříže. Měl zařídit převoz těla. "Když jsem vešel do místnosti, ve které ležela a uviděl jsem její tělo, pomyslel jsem si, že nemůže být mrtvá. Že je to jen vtip, velmi špatný vtip," prozradil Burrell v dokumentu podle deníku The Sun. Muž musel údajně zařídit "provizorní márnici", ve které bylo její tělo uloženo až do převozu do Anglie.

 

Rodina se nemohla dohodnout, kdo půjde za rakví princezny Diany. Podle dokumentu chtěl její bratr jít sám, nicméně královská rodina s tímto nápadem údajně nesouhlasila. Princ Charles navrhoval, aby to byl on, kdo půjde za rakví.

 

110

GALERIE: Princezna Diana

Zdroj: Profimedia

Princezna Diana

Hodnocení:

 

Nepustit k průvodu princezniny syny ale nebylo podle královského protokolu. Nakonec tedy rozhodli, že princové budou kráčet za rakví své matky vedle otce, dědečka a strýce. Nicméně princové účast v pochodu odmítnuli s tím, že chtějí truchlit o samotě.

 

Tým pracovníků, který pohřeb zajišťoval, se snažil prince přesvědčit, aby si své rozhodnutí rozmysleli. "Když na to myslím, tak mi stále ještě běhá mráz po zádech. Řešili jsme to tehdy přes hlasitý odposlech, to, že William a Harry by tam měli být také," vzpomíná Anji Hunterová. 

 

"Najednou se ozval hlas prince Filipa, manžela královny Alžběty II. Ten řekl s pláčem, že je to hlavně o chlapcích. To oni ztratili matku, prohlásil tehdy," dodala. Princové si své rozhodnutí nakonec rozmysleli na poslední chvíli.

 

Podívejte se na reportáž o tragickém úmrtí princezny Diany

 

has TN.cz