Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.1. 2016 20:47
Nepokoje na nádraží

Švédi se mstí za vraždu sociální pracovnice, útočili na migranty

Zdroj: TV Nova

Na stockholmské nádraží zaútočily desítky maskovaných mužů, zaměřovaly se na osamocené migranty. Před útokem rozdávali rasistické letáky nazvané Už dost, které zmiňovaly i vraždu švédské sociální pracovnice v azylovém centru. Útočníci jsou spojováni s fotbalovými hooligans.

Dav rozzuřených mužů vtrhl v noci na stockholmské vlakové nádraží. Desítky maskovaných útočníků pronásledovaly a mlátily každého, kdo nevypadal jako rozený Švéd. Místní média informovala, že násilníci jsou fotbaloví hooligans, kteří už dříve měli se zákonem problém.

 

Policie potvrdila, že útočníků bylo minimálně 50 až 60, některé zdroje ale mluví až o dvou stovkách mužů. Všichni byli maskovaní, měli černou kuklu a pásku na paži. "Skupina se shromáždila za účelem útoku na děti migrantů," uvedl mluvčí stockholmské policie Towe Haag.

 

"Viděl jsem asi tři osoby, které zbili. Nevypadalo to jako fotbalová výtržnost nebo něco podobného. Zaměřovali se na migranty. Měl jsem docela strach, tak jsem utekl," popsal jeden svědek švédskému deníku Aftonbladet.

 

 

Výtržníci před útokem rozdávali letáky nadepsané Už dost a namířené proti uprchlíkům. Text se zmiňoval také o útoku na sociální pracovnici, kterou měl v azylovém centru ubodat 15letý Somálec.

 

"Celou zemí se šíří informace, že policie už nezvládá prevenci a vyšetřování trestných činů, které míří na švédský lid. V některých případech, například při nedávné vraždě zaměstnankyně v domově pro takzvané 'děti uprchlíků bez doprovodu' v Mölndalu, to došlo tak daleko, že komisař ukazuje více sympatií k pachateli než oběti," stojí v letáku.

 

 

"My ale odmítáme přijmout opakovaná napadení a zneužívání našich žen," pokračuje text. "To je také důvod, proč se dnes 200 Švédů shromáždilo, aby se postavili proti severoafrickým 'dětem ulice'," píše se dále v prohlášení.

 

Policie už zadržela 47letého muže, který pěstí uhodil jednoho z policistů do tváře. Další tři mladíci byli zadrženi kvůli porušení veřejného pořádku.

 

 

Už před týdnem úřady varovaly, že stockholmské hlavní nádraží není bezpečné. Začaly ho totiž okupovat skupiny nezletilých Maročanů, kteří mají okrádat kolemjdoucí a ženy sexuálně obtěžovat.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Smrt Ashley Olsen: Policie konečně našla vraha. Už sedí
 

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

30.1. | 16:27 Rudolf Stepan
69
Proc je nazyvate chuligany!? Nemuzou to byt jednoduse spis tatove od rodin, ...
30.1. | 17:42 bimbi20
-44
Švédi jsou rasistická prasata. Ten, kdo pobodal a zabil sociální pracovnici, ...
13.2. | 07:32 hosan77
1
Náhlasit nevhodný komentář
Brání si svou zem a klasika, policie místo aby zatykala ty černý zmrd.y tak bude zatykat místní za porušování veřejného pořádku, prostě super, pak ať se nikdo nedivy ze se lidi brání sami....
1.2. | 17:00 Štefan Nemeth
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ano, když policie nezvládá svou úlohu "Pomáhat a Chránit" , občan si bere její úlohu za svoje. říkal bych raději "Domobrana s preventivní činností"
31.1. | 17:51 karl-z-bahnhofu
2
Náhlasit nevhodný komentář
No jasně, že na ně Švédové útočili ! Nebo si snad ta Šabatovic bába s tím zakyslým Služebním Pívem myslí, že tam místní obyvatelé měli raději poslat nějaké nevinné nezletilkyně, aby ty pouliční gynekology a sběratele kabelek a mobilů podrbaly na kulkách ?
31.1. | 17:17 implacable
3
Náhlasit nevhodný komentář
Tož velice ctím vendetu.
31.1. | 13:36 bard-lidu
8
Náhlasit nevhodný komentář
reypal: Šabatová si musí vykazovat nějakou činnost, jinak by mohl někdo říct, že je tam zbytečná. Jenže si těžko hledá nějakou pracovní náplň, když cigoši mají všechno co chtějí.
31.1. | 13:31 lup3
13
Náhlasit nevhodný komentář
Ať slunce nezapadá nad jejich hněvem a krev nezasychá na držkách vetřelců
31.1. | 10:04 reypal
6
Náhlasit nevhodný komentář
bard-lidu // Teď jste mě připoměl perlu našeho právního systému.Jsem zvědav,jak tam to kvokadlo dlouho vydrží.Ta už měla dávno sedět nekde v Bohnicích.Nic blbějšího ji už nemohlo napadnpout.A pesimista říká - i mohlo,i mohlo.
31.1. | 10:00 reypal
18
Náhlasit nevhodný komentář
Zase špatný a zavádějící titulek.Správně by bylo - Švédi se jali převychovávat čmoudy.Nevím,co je na akci tak špatného.Když Vám robě doma neposlouchá,také ho napomenete.A Švédové napomínali.
30.1. | 23:27 undatra
1
Náhlasit nevhodný komentář
Že by fotbalisti huligens ?
30.1. | 21:48 wp2t
30
Náhlasit nevhodný komentář
A proč ti chudáci mlácení nezletilí uprchlíci byli na nádraží a neseděli na prdeli v uprchlickém domě a neučili se švédsky? Oni se chystali někam jet? Ne, nejspíš to byli členové těch gangů, co o nich policajti vyhlásili, že sou proti nim bezmocní.