Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.3. 2016 22:08
galerie projev solidarity

Svět projevuje solidaritu s Belgií. Takhle vypadají známé památky

Památky v barvách Belgie - 1
Zdroj: Twitter

Některé evropské památky se rozzářily barvami belgické vlajky. Státy tak dávají najevo svou solidaritu a soucit s Belgií, ochromenou teroristickými útoky.

"Jsme s Vámi," vzkazují lidé na sociálních sítích Belgičanům, kteří se stále vzpamatovávají z úterních teroristickýh útoků, které si vyžádaly celkem 34 lidských životů. Jako důkaz solidarity státy postupně zahalují své úchvatné národní památky do barev belgické vlajky, lidé se modlí za duše obětí.

 

"Svět musí být jednotný. Musíme se semknout, bez ohledu na národnost nebo rasu nebo víru a bojovat proti terorismu," prohlásil dnes americký prezident Barrack Obama. "Jsem v šoku a znepokojen událostmi v Bruselu. Uděláme vše, abychom pomohli," sdělil prostřednictvím twitteru David Cameron.

 

 

K událostem úterního dne se vyjádřil i český prezident Miloš Zeman. Ten uvedl, že je hluboce otřesen, zároveň však varoval před podceněním hrozeb teroristických útoků v dalších zemích včetně Česka. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek zároveň vyzval české občany, aby odložili veškeré cesty do Bruselu.

 

Památky v barvách

Teroristický útok na bruselské letiště a metro rozplakal i šéfku evropské diplomacie Federicu Mogheriniovou, která pod tíhou emocí musela přerušit svou řeč na dnešní tiskové konferenci. "Je to smutná zpráva," vysvětlila se slzami v očích.

 

17

GALERIE: Památky v barvách belgické vlajky

Zdroj: Twitter

Památky v barvách Belgie - 1

Athény

Hodnocení:

 

Za pravdu daly Mogheriniové i některé mocenské státy jako Francie, Dubaj, nebo Německo, které na důkaz své solidarity s Belgií nechaly rozzářit známé památky barvami belgické vlajky.

 

 

Osvětlenou tak můžete vidět nejen Eiffelovu věž, která po listopadových teroristických útocích zářila národní trikolórou, ale i berlínskou Braniborskou bránu, nebo nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífu. Pozadu nezůstává ani Itálie a její římská fontána.

 

Takhle se rozzářil nejvyšší mrakodrap světa

 

 

Asi tři desítky lidí přišly o život při atentátech na bruselském letišti Zaventem a v bruselském metru. K útokům se přihlásil Islámský stát. V souvislosti s útoky pátrají policisté po muži v klobouku, který je zřejmě zodpovědný i za útoky v Paříži. Podrobnější informace k teroristickým útokům v Belgii, včetně karikatur bojujících proti terorismu, naleznete zde.

 

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.3. | 11:46 Slavoj Kastanek
5
Taková solidarita ničemu nepomůže. Je to jen sebeklam, že něco proti teroristům ...
22.3. | 23:00 yjy
-2
Šaháda : „Věru ti, kdož uvěřili v Boha a posly Jeho, jsou spravedliví a svědky ...
14.4. | 16:38 Ukradeny Trotl
0
Náhlasit nevhodný komentář
Co to znamená, když nám předseda vlády říká, že jsme všichni na jedné lodi? Že on bude dělat kapitána a vy máte držet hubu a veslovat…
12.4. | 17:59 hladik josef
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jaká solidarita s Belgií.Vždyť si to zavinily samy že si tam natáhly tu chamraď.Kdyby je vyhnali tak by měli pokoj.Každému státu který si pozve ty teroristi to patří.Na svoje lidi kašlou a pak se diví.A bude hůř.
9.4. | 19:28 roko-lanek
4
Náhlasit nevhodný komentář
A co se tam vlastně stalo?
3.4. | 15:19 yjy
2
Náhlasit nevhodný komentář
Solidarita už je trapná.Tak po 11.9.byla ještě namístě.Když BHO a Cukrátko zřizovali bezplatný internet do každé muslimistické chatrče,měla být jeho součástí informace o možnosti:Seškrábat zbytky sma©Já ze zdí, pohodit je psům či prasatům.Sebevražední muslimističtí atentátníci(sma) by naráz došli©Já
2.4. | 22:38 yjy
3
Náhlasit nevhodný komentář
Šaháda : „Věru ti, kdož uvěřili v Boha a posly Jeho, jsou spravedliví a svědky před Pánem svým; jim dostane se odměny a jejich světla. Ti však, kdož znamení naše za lež prohlašovali, ti budou plamene pekelného obyvateli.“ Se Šahádou MULTI-KULTI asi milující ne asi milovatelné©Já nic neudělají..
2.4. | 22:34 yjy
3
Náhlasit nevhodný komentář
Trapnosti-dení počítání mrtvých,zraněných-minuty ticha-vyjadřování soustrastí a nejtrapnější trvání na MULTI-KULTI asi milujících ne asi milovatelné©Já by rychle skončilo,pokud by byli muslimističtí sebevražední atentátníci©Já byli seznámeni s možností pohození jejich seškrábanců psům či prasatům.
30.3. | 18:11 hladik josef
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Jakou solidaritu.Ať tamnější voliči vyházejí ty své poslance do moře a slimáky s ními.Co si Belgie a Francie pustila do země tak to mají.Je to věc tamnějších občanů.Až to příjde k nám nebude to dlouho trvat tak jsem zvědav co bude ten náš zbabělec Sobotka vykládat a vymlouvat se.
26.3. | 14:27 Jiri Voves
2
Náhlasit nevhodný komentář
Toto čeká všechny státy,které se slitovali a přijali utečence.
25.3. | 16:01 overal
3
Náhlasit nevhodný komentář
Nejsem s nimi vůbec solidární! Natahali si tam muslimy tak ať si je také užijí! Tenhle bruselský dobytek by chtěl muslimy vnutit i nám, a za to vnucování muslimů mám být s nimi solidární proboha proč! Solidarita s někým, kdo ublížil sám sobě a chce ubližovat mě může leda hlupák!
25.3. | 11:46 Slavoj Kastanek
5
Náhlasit nevhodný komentář
Taková solidarita ničemu nepomůže. Je to jen sebeklam, že něco proti teroristům podnikáme. Vlády řeční, zastupitelstva rozsvěcují budovy, ale tajné služby, ani vlády spolupracovat nebudou.