Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.3. 2016 22:08
galerie projev solidarity

Svět projevuje solidaritu s Belgií. Takhle vypadají známé památky

Památky v barvách Belgie - 1
Zdroj: Twitter

Některé evropské památky se rozzářily barvami belgické vlajky. Státy tak dávají najevo svou solidaritu a soucit s Belgií, ochromenou teroristickými útoky.

"Jsme s Vámi," vzkazují lidé na sociálních sítích Belgičanům, kteří se stále vzpamatovávají z úterních teroristickýh útoků, které si vyžádaly celkem 34 lidských životů. Jako důkaz solidarity státy postupně zahalují své úchvatné národní památky do barev belgické vlajky, lidé se modlí za duše obětí.

 

"Svět musí být jednotný. Musíme se semknout, bez ohledu na národnost nebo rasu nebo víru a bojovat proti terorismu," prohlásil dnes americký prezident Barrack Obama. "Jsem v šoku a znepokojen událostmi v Bruselu. Uděláme vše, abychom pomohli," sdělil prostřednictvím twitteru David Cameron.

 

 

K událostem úterního dne se vyjádřil i český prezident Miloš Zeman. Ten uvedl, že je hluboce otřesen, zároveň však varoval před podceněním hrozeb teroristických útoků v dalších zemích včetně Česka. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek zároveň vyzval české občany, aby odložili veškeré cesty do Bruselu.

 

Památky v barvách

Teroristický útok na bruselské letiště a metro rozplakal i šéfku evropské diplomacie Federicu Mogheriniovou, která pod tíhou emocí musela přerušit svou řeč na dnešní tiskové konferenci. "Je to smutná zpráva," vysvětlila se slzami v očích.

 

17

GALERIE: Památky v barvách belgické vlajky

Zdroj: Twitter

Památky v barvách Belgie - 1

Athény

Hodnocení:

 

Za pravdu daly Mogheriniové i některé mocenské státy jako Francie, Dubaj, nebo Německo, které na důkaz své solidarity s Belgií nechaly rozzářit známé památky barvami belgické vlajky.

 

 

Osvětlenou tak můžete vidět nejen Eiffelovu věž, která po listopadových teroristických útocích zářila národní trikolórou, ale i berlínskou Braniborskou bránu, nebo nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífu. Pozadu nezůstává ani Itálie a její římská fontána.

 

Takhle se rozzářil nejvyšší mrakodrap světa

 

 

Asi tři desítky lidí přišly o život při atentátech na bruselském letišti Zaventem a v bruselském metru. K útokům se přihlásil Islámský stát. V souvislosti s útoky pátrají policisté po muži v klobouku, který je zřejmě zodpovědný i za útoky v Paříži. Podrobnější informace k teroristickým útokům v Belgii, včetně karikatur bojujících proti terorismu, naleznete zde.

 

lud TN.cz
Reklama