Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 9. 2017
Odvolává se na bibli

Svět skončí už v září, tvrdí vědec! Nasvědčují tomu pohromy v USA

Konec světa
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Konec světa měl podle různých proroků, teoretiků i vědců přijít už několikrát. Konspirační teoretik, který svou hypotézu založil na výkladu evangelia i analýze egyptských pyramid, tvrdí, že Zemi zasáhne asteroid - už za pět dní! Nasvědčují tomu údajně pohromy, které za poslední měsíc postihly USA.

Pokud máte nějaké nedořešené záležitosti, měli byste si je rychle vyřídit. Podle konspiračního teoretika Davida Meada, který se považuje za "křesťanského numerologa", se totiž blíží konec světa. A přijde už 23. září! Píše o tom britský portál The Sun.

 

Zastánci této teorie se odvolávají na Evangelium podle Lukáše, konkrétně kapitolu 21, verše 25 a 26. Čísla mají odkazovat na pohromy, které v srpnu zasáhly Spojené státy americké. 21. srpna bylo zatmění Slunce, 25. udeřil hurikán Harvey a 26. se Houston ocitl pod vodou.

 

Příslušná pasáž evangelia hlásá, že "tehdy budou znamení na slunci a na měsíci a na hvězdách a na zemi úzkost národů nevědoucích kam se podít před řvaním moře a vlnobitím. Lidé budou zmírat strachem a očekáváním toho, co přijde na svět, neboť nebeské mocnosti budou otřeseny."

 

 

Nebeská znamení podle výkladu odpovídají zatmění Slunce, řvaní moře a vlnobití zase k ničivé síle hurikánu a dalších tropických bouří v oblasti. Podle Meada se 23. září zjeví mytická planeta Nibiru, která proletí kolem Země a svojí gravitační silou vyvolá velkou sopečnou aktivitu.

 

Meade založil svou hypotézu také na analýze egyptských pyramid. Právě v nich se měla poprvé Nibiru objevit - starodávní Egypťané předpověděli, že Zemi zničí vesmírný objekt. Ke katastrofě má dojít právě po zatmění Slunce a velkých povodních.

 

Jiní podporovatelé této teorie odkazují na Zjevení Janovo. "A ukázalo se znamení na nebi: Žena oděná sluncem, s měsícem pod nohama a s korunou dvanácti hvězd kolem hlavy. (...) Veliký ohnivý drak s deseti rohy a sedmi hlavami, a na každé hlavě měl královskou korunu."

 

 

Žena má údajně reprezentovat souhvězdí Panny, hvězdná koruna zase hřívu Lva. Právě 23. září bude přes konstelaci procházet Slunce, Měsíc bude "pod nohama" Panny. Ohnivý drak má odkazovat na Antikrista, který na sedm let přinese peklo na Zemi.

 

Americká vesmírná agentura NASA ale označila planetu Nibiru za naprostý nesmysl. Zároveň uvedla, že "unikátní konstelace hvězd", která má nastat 23. září, tak výjimečná není a došlo k ní už v minulosti. Astrologové si podle NASA vybírají jen to, co se jim hodí a ignorují další fakta.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Z TOHO MRAZÍ: Děsivá proroctví baby Vangy se nemilosrdně naplňují! Co čeká svět od roku 2017?

PRAVDA O KONCI SVĚTA: Numeroložka vám poví, jak to je!
Nejlepší filmy o konci světa

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.9. | 16:21 Roman Skala
48
Ok. DPH odvedu zítra. Ozim nezaseju. Kvas vypiju nevypálený a budu sledovat ...
18.9. | 21:16 jhena
-2
jo, planeta Nibiru číhá Saturnem, maskuje se černou vizáží, a v tom článku je ...
28.9. | 18:36 Jiří Drahoš
0
Náhlasit nevhodný komentář
"A ukázalo se znamení na nebi: Žena oděná sluncem, s měsícem pod nohama a s korunou dvanácti hvězd kolem hlavy. Veliký ohnivý drak s deseti rohy a sedmi hlavami, a na každé hlavě měl královskou korunu." --- Omlouvám se že jsem tento konec světa opět přežil , ale přišel jsem na tento ...
19.9. | 20:24 Stanislav Holešovský
4
Náhlasit nevhodný komentář
VArovaní Na Redakci tv nova spadne planeta X!
19.9. | 09:53 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Uz se tesim odpoledne jak "Velkej mirotvurce" z rise vodniho ptactva bude svet verbovat zacit konecne dalsi valku,, vzdyt uz v Evrope jsou generace kterym valka nic nerika a na compu je to jen sranda!!
19.9. | 09:50 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
BUh to sleduje, konecne zakrocil a ani neni treba Kima..NEjvyssi cas!
19.9. | 09:24 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Je to mozny..Kacer neprestava KLDR provokova a vyhrozovat jim a vcera jakysi "Blbstein", pry "Koreanista" se skorapkou na pWdeli primo KAcera vyzyval k utoku na KLDR!! A verejnopravni TV to klidne vysila..!!!.
19.9. | 08:48 Yoren Yoren
5
Náhlasit nevhodný komentář
Ten "vědec" by měl přestat hulit.
19.9. | 07:53 Bohumír Panuš
3
Náhlasit nevhodný komentář
Co by asi vědci z NASA napsali kdyby se jednalo o skutečné nebezpečí kterému nelze zabránit???
19.9. | 07:10 Štefan Nemeth
8
Náhlasit nevhodný komentář
Bible, na kterou se samozvaný prorok odvolává, varuje i před těmito falešnými proroky. A že jich ještě bude...! A možná při postupu islamizace Evropy ta Apokalypsa bude jen dobro pro tuhle planetu řízenou psychopaty.
19.9. | 06:50 Jaroslav Kula
6
Náhlasit nevhodný komentář
Zas nějaká fetka zhulená se nudí a vymýšli kraviny s panaroidnimi představami,žetohle vůbec zveřejnujete bláboly vymysly ma dein USA
19.9. | 06:10 sigr
5
Náhlasit nevhodný komentář
Naštěstí svět tu byl před Amerikou tak to může být i po Americe.Konečně svět bude bez terorizmu. A Bůh tomu dopomáhej.