Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 7. 2017
Lékaři varují

Světem se šíří neléčitelná forma kapavky! Může za to orální sex

Orální sex v autě
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Mezi lidmi se čím dál víc šíří kapavka. Bakterie se podle odborníků stala imunní před antibiotiky a dalšími léky. Přenáší se především orálním sexem, ale také stykem bez ochrany. Před novým typem pohlavní nemoci už varuje Světová zdravotnická organizace.

Neléčitelná forma kapavky už děsí odborníky po celém světě, píše portál Daily Mail. Teď před zmutovanou bakterií varuje i Světová zdravotnická organizace (WHO). Kapavkou trpí i tisíce Čechů, jde o nejrozšířenější pohlavní nemoc.

 

Podle expertů se začala nová forma kapavky šířit poté, co se stala odolnou vůči antibiotikům. To částečně zapříčinila i vzrůstající obliba orálního sexu. Bakterie totiž dokáže přežít v krku nakaženého člověka, a tak si vytvoří imunitu proti lékům, které polyká.

 

Kapavka se přitom běžně léčí nasazením antibiotik. Ta se ale předepisují i při lehčích onemocněních a lékaři dlouhodobě varují před jejich nadužíváním. "Kapavka je takový inteligentní brouček. Na každý nový typ antibiotik si rychle vypracuje imunitu," uvedla pro portál specialistka na reprodukci Teodora Wiová.

 

 

K rozšíření nového typu kapavky napomohla také fáma, že prezervativy způsobují HIV. Ta se rozšířila především v zemích třetího světa. Ani civilizovanější státy na tom ale s užíváním kondomů nejsou nejlépe.

 

Lékaři už zaznamenali tři případy odolné pohlavní nemoci. Jeden pacient je z Japonska, další z Francie a poslední ze Španělska. "Tito lidé mohou nakazit ostatní, jsou jen špičkou ledovce. My se teď musíme soustředit na vývin účinných léků. Ty by pak měly být dostupné pro všechny nemocné," řekla Manica Balasegaramová z organizace, která antibiotika testuje a vyvíjí.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.7. | 07:16 Roman Skala
21
Lidi taky vemou do huby kde co.
10.7. | 12:31 allanaldik
0
Cechu se to preci netyka, sice z 98% jsou alergici na prezervativ a svuj pyj ...
15.8. | 17:13 stupurak10
0
Náhlasit nevhodný komentář
No nesmí mět rýmu to je jasné
4.8. | 11:02 Veselej Hafík
2
Náhlasit nevhodný komentář
Konečně to zmetci připouští,že nám sem opice přinesli první vir zcela imuní proti tomu našemu.Kapavka je od slova zkapat.Tak přestanem šu...at??Já tedy ne.
10.7. | 22:08 pe do
5
Náhlasit nevhodný komentář
Vsadil bych se že je to opět především problém buzíků, jak to zpravidla bývá u sex. přenosných chorob.
10.7. | 15:08 amperek50
1
Náhlasit nevhodný komentář
Neni na ty fotce Borhyova ta to taky rada provozuje
10.7. | 12:31 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
Cechu se to preci netyka, sice z 98% jsou alergici na prezervativ a svuj pyj chteji mit nezabaleny pri cucani a vykropeni do huby cizim za par kacek nejlepe zdarma nekde na parkovisti.Vsichni jsou na 100% zdravy ikdyz navstevuji spinave privaty a holky na ulicich kde se nemohou umyt,chlapum to neva.
10.7. | 09:21 Honza HonzazMoravy
3
Náhlasit nevhodný komentář
"....takový inteligentní brouček..." ani žádná jiná bakterie si nikdy nevypracuje imunitu na ClO2. Kysličník chloričitý je ale velmi levný, a to by farmaceutické firmy přicházely o své obrovské zisky. A tak oficiálně děláme, jako že o tom nevíme, a že "nebylo prokázáno" a ...
10.7. | 09:10 Petr Kelenda
12
Náhlasit nevhodný komentář
Snad brzo bude možné mít sex s robotem jak to slibují.Robot žádné nemoci nemá...
10.7. | 07:16 Roman Skala
21
Náhlasit nevhodný komentář
Lidi taky vemou do huby kde co.