Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.11. 2017 19:18
v krásné přírodě

Švýcarská obec hledá obyvatele! Za nastěhování nabízí přes milion

Albinen - 6
Zdroj: albinen.ch

Vesnička Albinen plánuje prosadit od konce listopadu velkou změnu. Chtěla by vyplácet vysoké odměny pro lidi, kteří se do ní rozhodnou nastěhovat. Musí ale souhlasit, že tam zůstanou žít minimálně deset let.

Malá vesnička Albinen má pouze 240 obyvatel. Je jednou z obcí ve Švýcarsku, které se v posledních letech potýkají s rapidním úbytkem obyvatel. I když je vesnici hodně domků, do kterých jezdí jejich majitelé trávit prázdniny, stálých obyvatel tam žije málo. Především mladé rodiny se rozhodly odstěhovat.

 

Právě odchod rodin s dětmi způsobil, že vesnice musela uzavřít místní školu. Obyvatelé jsou naštvaní a tlačí vedení Albinenu, aby zajistilo vesnici budoucnost. Úřady tak přišly s nevšedním řešením – kdokoliv se rozhodne v Albinenu postavit nebo koupit domek a žít v něm, dostane finanční odměnu.

 

Především početná rodina by si přišla na slušnou sumu – dospělý obdrží v přepočtu více než 500 tisíc korun. Částka za dítě je v přepočtu 220 tisíc korun. Čtyřčlenná rodina by si tak přilepšila o milion a půl českých korun.

 

 

Úřady však navrhly striktní podmínky – nárok na odměnu mají pouze osoby pod 45 let. Jejich nová nemovitost musí být hlavním bydlením, nikoliv pouze přechodným. Navíc musí nově příchozí obyvatelé souhlasit s tím, že ve vesnici budou žít minimálně deset let. Pokud by dohodu porušili, museli by finance vrátit.

 

111

GALERIE: Albinen

Zdroj: Google Street View

Albinen - 11

Hodnocení:

 

Vedení vesnice věří, že touhle investicí zajistí vesnici lepší budoucnost. „Pokud to půjde dobře, budeme moci znovu otevřít i školu,“ myslí si vedení obce, kterou obklopuje nádherná příroda.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEJDEPRESIVNĚJŠÍ MÍSTO v Anglii! Proč se tu lidé cpou antidepresivy a bojí se chodit ven?

DŮM HRŮZY: Pár se přestěhoval do nového domova. Když poprvé vkročili dovnitř, čekal je naprostý šok!

Známe NEJSTRAŠIDELNĚJŠÍ MÍSTA v Česku. Tady jde o strach!

ham TN.cz