Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 4. 2017
Zjištění inspekce

To je hnus! Na český trh mířil z Číny čaj plný pesticidů!

Čaj
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek

Zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) během průběžných kontrol objevili dvě šarže čaje dovezeného z Číny, v nichž bylo přibližně pětkrát víc pesticidů, než je povolené.

"Čaj označený Bai Ya Qi Lan nevyhověl při rozborech pro přítomnost pesticidu lufenuron. Právní předpisy stanovují maximální možnou koncentraci na 0,02 miligramů na kilogram (mg/kg), širokospektrální laboratorní rozbor ale potvrdil koncentraci ve výši 0,099 mg/kg," uvedl mluvčí potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.


Nevyhověl ani čaj Jasmine Pearl, kde byly ve vysoké koncentraci pesticidy dokonce dva - buprofezin a dinotefuran. U buprofezinu byl limit překročený přibližně čtyřikrát, u dinotefuranu pětkrát. 

"Dodavatelem uvedených šarží čaje je společnost CHANGSHA WUFENG TEA CO., LTD, ADD.: 325, Xingsha Ave., Xingsha, Changsha, HUNAN, Čína. Příjemcem zásilky v ČR je společnost Expect spol. s r.o.,Husova 23, Hořice 50801," doplnil Kopřiva.


Vzhledem k tomu, že se závadné zásilky čaje povedlo zachytit ještě před uvedením do oběhu, výrobek napěchovaný pesticidy zákazníky nijak neohrozil.

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.4. | 16:36 nichts obernichts
12
A kdo se divi, je blaznivy naivka! Pesticidyv v cajich, jedy na zmekcovani v ...
21.4. | 19:01 Milos Trasimi
-4
To je nějaká piicovina.Zeman s Babisem to prej dělají v zájmu národa.Jen nevím ...
21.4. | 19:42 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jsi hrubý Milošku. Ať ti mamka nezabaví tablet.
21.4. | 19:02 Milos Trasimi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Třeba Skala a Vrestan.Chcete pesti?A to několikrát?
21.4. | 19:01 Milos Trasimi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
To je nějaká piicovina.Zeman s Babisem to prej dělají v zájmu národa.Jen nevím kterého tím myslel když plkal a chlastal.Ne ze by my to vadilo.Pesticidy Čechům prospeji.
21.4. | 17:04 Roman Skala
0
Náhlasit nevhodný komentář
它是荧光笔无害的气味
21.4. | 16:36 nichts obernichts
12
Náhlasit nevhodný komentář
A kdo se divi, je blaznivy naivka! Pesticidyv v cajich, jedy na zmekcovani v hrackach. Co kazdy 2. cinsky vyrobek, to jedovaty smejd. Nemluve o kvalite oceli - zahradskarske pomucky, soucastky apod. To mame z toho "uzasneho" byznysu s Cinou. Hlavne ze nase vyrobky musi mit tisic ...