Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.11. 2017 14:10
Skandál ve sněmovně

Tajemník SPD posílal gaye, Židy a Romy do plynu, tvrdí ministryně

Jaroslav Staník zavolal do štábu SPD policii
Zdroj: Profimedia, František Vlček / MAFRA
Jaroslav Staník zavolal do volebního štábu SPD policii na novináře, kterým zrušil akreditace

Končící ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová přišla se závažným obviněním. Webu Aktuálně.cz řekla, že tajemník strany Svoboda přímá demokracie a blízký spolupracovník Tomia Okamury Jaroslav Staník měl ve sněmovně vykřikovat rasistická hesla. To potvrdili i další svědci. Staník nařčení odmítá.

Marksová měla mít konflikt se Staníkem ve sněmovním klubu před dvěma týdny. Tajemník SPD pracuje jako asistent poslance Jaroslava Holíka.

 

"Jak jsem vešla, řekl: ´vy jste ta ministryně Marxová-Engelsová. Vy podporujete homosexuály.´ Mluvil o tom, že by měli jít do plynu a že by se měli zlikvidovat. Pohádala jsem se s ním a odpálkovala ho," řekla webu Aktuálně.cz Marksová.

 

Staník měl být silně opilý. Marksová po výstupu sněmovní klub, což je jedna ze sněmovních restaurací, kam ale mají přístup jen poslanci a jejich doprovod, opustila.

 

Podle dalšího ze svědků, který pro web promluvil, měl do plynu Staník posílat také Židy a Romy. "Říkal nechutné věci o Židech a Romech. Mezi námi bylo dost Židů a ten pán tam ještě vykřikoval, že to je nově hospoda SPD a že jim to tam patří. Byl opilý, ale posílat národnostní menšiny do plynu, to je tak za čárou, že si nic horšího neumím představit," uvedl svědek, který si nepřál zveřejnit své jméno. Že mluvil o plynování Židů a Romů potvrdil ještě jeden svědek.

 

Později Staníkův výstup potvrdil také bývalý poslanec Úsvitu Marek Černoch. "Bylo to dokonce mnohem horší. Vyzýval k tomu, aby se všichni homosexuálové, Romové a Židé stříleli už po narození," řekl Aktuálně Černoch.

 

 

Staník se k věci nejprve nechtěl vyjadřovat, pak webu poslal SMS. "Je to sprostá lež od zoufalé politické konkurence, nikdy jsem nic takového neřekl," brání se tajemník Svobody a přímé demokracie.

 

Redakce TN.cz požádala o vyjádření také předsedu Svobody a přímé demokracie Tomia Okamuru. Ten jej zatím neposkytl.

 

Podle stránek SPD začínal Staník jako soustružník v podniku v Bojkovicích, v letech 1984 až 2007 byl policistou. Po odchodu od policie se začal angažovat v komunální politice a čtyři roky byl neuvolněným starostou Bojkovic za ČSSD. Z té jej vyloučili, když začal spolupracovat s Tomiem Okamurou, kterému v roce 2012 vedl volební kampaň do Senátu.
 

vbo TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama