Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.6. 2017 15:25
Smutná lady

Tajné nahrávky princezny Diany: Promluvila o nevěře i bulimii!

Princezna Diana v roce 1983
Zdroj: Profimedia
Princezna Diana se životopisci vypovídala ze svých trápení

Je toho hodně, co jsme o princezně Dianě nevěděli. Některá tajemství odhalili její spolupracovníci, další ona sama. Před 26 lety nabídla nahrávky svých vzpomínek známému životopisci. Až teď ale vyšlo najevo, s čím vším se Lady Di svěřila.

Princezna kontaktovala spisovatele Andrewa Mortona s nabídkou na rozhovor v roce 1991. Nahrávky ale až dosud zůstaly v utajení. Teď jejich přepisy zveřejnil britský portál Daily Mail. Diana v nich vzpomíná na první večer na veřejnosti, svoji nemoc i Charlesovu nevěru.

 

Diana vzpomíná, jak si připadala ošklivá a tlustá, když Charlese poprvé viděla. V té době princ chodil s její sestrou, která "se na něj pořád lepila". "Říkala jsem si, že to musí nenávidět! Já byla malá, hloupá holka, ale hodně hlučná, to se mu líbilo," popsala Diana první setkání.

 

Po čtyřech letech a krátké známosti požádal Charles Dianu o ruku. Zasnoubení oznámili o tři týdny později, kdy tehdy 32letého prince pozvali na rozhovor do BBC. Na otázku, zda jsou zamilovaní, odpověděl Charles: "Ať už to znamená cokoliv."

 

 

V březnu 1981 pak vyrazila budoucí princezna poprvé po boku prince Charlese na společenskou akci. Zúčastnili se galavečera, který podporoval výstavu v opeře. Tehdy 19letá Diana si oblékla černé taftové šaty bez ramínek.

 

"Vzpomínám si na ten večer dobře, byla jsem hodně natěšená. Dostala jsem černé šaty a myslela si, že je to v pořádku, protože děvčata mého věku takové nosily. Pamatuju si, jak jsem vešla do studovny mého budoucího manžela, který řekl: Nejdeš v tomhle, že ne?" popsala Diana.

 

Charlesovi se nelíbila barva šatů, černá se přece nosí jako projev smutku a žalu. "Ano, ale já zatím nejsem součástí tvojí rodiny," odbyla Diana prince. Celý večer byla nervózní a vylekaná, na což ostatní reagovali: "Bude to ještě horší."

 

 

Diana se na nahrávkách vyjadřuje také k bulimii, kterou trpěla. K nemoci ji prý postrčily Charlesovy poznámky. Jednou ji šokoval prohlášením, že je "trochu baculatá", jindy komentoval její váhu. K bulimii ji dohnal i stres z jeho vztahu s Camillou - už v době zásnub prý věděla, že ji Charles podvádí.

 

"Bulimie začala týden po tom, co jsme se zasnoubili. A potom ta věc s Camillou, byla jsem zoufalá. Zoufalá! Vzpomínám si na poprvé, kdy jsem to udělala. Byla jsem nadšená, myslela jsem si, že to uvolní napětí," vypráví Diana.

 

Knihu Andrewa Mortona, nazvanou Diana: Její pravdivý příběh, čeká druhé vydání. U příležitosti 20. výročí Dianiny smrti vyjde v srpnu s novou předmluvou autora.

epa TN.cz
Reklama