Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.10. 2015 18:15
to myslí vážně?

Tak to je fraška! Katarský princ dostal za zneužívání trest netrest

Zdroj: TV Nova

Za placené sexuální styky s českými školačkami si má katarský princ Hámid bin Abdal Sání odpykat 11 měsíců a osm dní ve vězení. Tedy dobu, kterou už si v české vazbě odseděl!

Česká justice občas předvádí opravdu zajímavé kousky. Dnes v nepřítomnosti rozhodl Obvodní soud pro Prahu 2 o trestu pro katarského prince, který byl obžalován kvůli sexu se školačkami.

 

Sání dostal trest na 11 měsíců a osm dní ve vězení. Přesně takovou dobu už ale pobyl v české vazbě, a tudíž si trest odpykal.

 

Verdikt zatím není pravomocný. Sání zůstává v Kataru, kam ho ČR vydala v roce 2005. Kvůli mezinárodnímu zatykači by mohl být při opuštění vlasti zatčen. Státní zástupce pro něj požadoval tři roky odnětí svobody.

 

 

Podle verdiktu se Sání dopustil pohlavního zneužívání, kuplířství, ohrožování mravní výchovy mládeže a svádění k pohlavnímu styku. Od roku 2000 do svého zadržení v září 2004 údajně souložil v pražském bytě za peníze s jednou nezletilou, dvěma mladistvými a třemi zletilými dívkami, které většinou pocházely z rozvrácených rodin s hrubě zanedbanou výchovou.

 

Obvodní soud původně Sánímu v roce 2005 uložil 2,5 roku odnětí svobody, tento rozsudek však následně zrušil pražský městský soud. Mezitím ČR po rozhodnutí tehdejšího ministra spravedlnosti Pavla Němce vydala Sáního do Kataru, který muže už po dvou dnech propustil z cely a později stíhání zastavil s tím, že byl již dostatečně potrestán českou vazbou.

 

Sání byl dříve obviněn ze zaplacených sexuálních styků s celkem 15 dívkami. Soudy však musely po amnestii exprezidenta Václava Klause zastavit trestní stíhání pro šest z těchto skutků. Zbylé nyní znovu projednal obvodní soud.

 

čtk TN.cz
Reklama