Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.12. 2017 17:57
Zneužívání

Taneční mistr stojí před soudem kvůli obtěžování dívek

Zdroj: TV Nova

Mnohaleté vězení hrozí jedenačtyřicetiletému trenérovi taneční školy z Kroměříže. Po vyšetřování, které trvalo rok a půl, skončil kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování před soudem.

"Znám ho a vím, že toho není schopný, že to není pravda." Tak o údajných prohřešcích učitele tance mluví jeho partnerka. Rodiče dívek, i ony samotné, ale vše vidí úplně jinak.

 

"Posedávání na těch klínech a takové neobvyklé praktiky, osahávání a tak dále. Myslím si, že v jiných sportech to není obvyklé," vzpomíná bývalá členka tanečního souboru.

 

Dívky měly údajně strach cokoliv nahlásit doma a na policii. A tanečník toho podle nich dlouhodobě zneužíval. Proto je nyní obviněný z pohlavního zneužití a ohrožování výchovy dítěte. Poškozených dívek je asi pět.


 

Zdaleka nebyly plnoleté. Většinou jim bylo 13 až 14 let. Dnes před soudem vypovídalo prvních osm dívek, které trenéra znají. V budově soudu stály opodál, žádná z nich s ním nechtěla přijít do kontaktu.

 

Kvůli intimnostem s nezletilými, které se před soudem probíraly, probíhalo celé jednání bez veřejnosti. Tanečníkovi, který má na kontě i medaile z mistrovství Evropy, hrozí až desetileté vězení.

pez, Petr Zapletal TN.cz
Reklama