Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 5. 2017
Na popud matky

"Táta mě osahává," tvrdil chlapec policii. Všechno si vymyslel!

Smutný chlapec
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Celý rok tvrdil pětiletý chlapec, že ho otec osahává. Matka vše nahlásila na policii a ta rozjela velké vyšetřování. Jenže se ukázalo, že si synek zneužívání vymyslel. Příběh vyprávěl podle policie na popud matky, která tak chtěla muži uškodit při rozvodu.

Klatovská policie začala trestně stíhat 41letou ženu, která zřejmě navedla syna, aby vypovídal proti otci. O šokujícím případu píše deník Právo. Žena nejdříve podala trestní oznámení, že její manžel syna sexuálně zneužívá.

 

Pětiletého chlapce vyšetřila psycholožka, která v posudku konstatovala, že si příběh určitě nevymyslel a neopakuje ani slova někoho jiného. Jenže to bylo přesně naopak, jak zjistil psycholog přizvaný k vyšetřování.

 

"Výpověď ohledně sexuálního zneužívání otcem nebyla produktem jeho svobodného uvažování," napsal podle deníku do posudku znalec. Podle něj si chlapec příběh vymyslel na popud matky a babičky. Sám hoch se nakonec ke lži i ovlivňování oběma ženami přiznal.

 

 

Podle policie chtěla žena uškodit manželovi při rozvodu. Kvůli trestnímu stíhání by mu zabránila ve styku se synem a tím dosáhla výhody při vypořádávání společného majetku. Muž se přitom nemohl nijak bránit, pouza dokola opakoval, že syn nemluví pravdu.

 

Matka teď kromě trestu za křivé obvinění hrozí ještě jeden - za fyzické napadení úřednice, která přišla chlapce odebrat do bytu jeho prarodičů. Dítě totiž bylo po vyjasnění situace svěřeno do péče otce. O detailech případu policie odmítá mluvit, stejně tak i státní zastupitelství.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.5. | 07:36 lenka nováková
6
Řezat,řezat a řezat a vzít to i s matkami,které své děti akorát tak ničí. Mnohé ...
15.5. | 07:49 zacotomame
-4
Lenka Novakova, tvůj příspěvek je natolik sugestivní, že nelze nevěřit, že ...
15.5. | 15:02 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
lidmi, jak tvrdíš, nejspíš se setkáváš jen s těmi, kteří své krizové situace neumí racionálně řešit a ty ostatní, kteří ano, s těmi do styku nepříjdeš. Pak si logicky uděláš úsudek, že ti co znáš to skutečně neumí. Jenže to nejsou zdaleka všichni.
15.5. | 15:00 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
ženy, které vychovaly syny tak, že bys ani nepoznala, že vyrostli bez otce. Jedna dokonce hned tři. Už jsou to velcí chlapi se svýma rodinama, ale o mámu se příkladně starají. Jsou si dobře vědomi co jim obětovala. Myslím že se s tím paušalizováním mýlíš. Ale asi je to logické. Pokud pracuješ s
15.5. | 14:58 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Na výchově dětí se musí podílet oba rodiče, jenže někdy to nejde. Rozhodně je ale i pro chlapce lepší žít s matkou bez otce, který se chová tak, že místo příkladné výchovy je synovi špatným příkladem, což však očividně tento případ není. Znám mnoho úplných rodin, ve kterých vyrostl spratek a znám
15.5. | 14:53 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
Samozřejmě tím neschvaluji zatahování dětí do porozvodových sporů. Jen nechápu, proč bys chtěla trestat malýho kluka, kterýmu slepice máma něco nakukala. Ten kluk má 5 let. Jaký jsi měla v tom věku rozum ty? Ostatně už nadpis je zavádějící. Ten kluk si to nevymyslel, dělal to, co mu řekla matka.
15.5. | 14:50 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
lenka nováková řezat, řezat, řezat... ty pracuješ s lidmi? Vychoval jsem tři děvčata a jednoho kluka. Dvě holky mají vystudováno, pracují a založily rodiny. Třetí studuje v UK a kluk končí školu. Nikdy jsem je neuhodil ani já, ani manželka. Jsou daleko účinnější metody výchovy než fyzické tresty.
15.5. | 11:09 Benito Juarez
2
Náhlasit nevhodný komentář
Stíhal bych i tu psycholožku.
15.5. | 09:13 Roman Skala
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mne soustavně osahávají ženy, kterým se svěřuji do péče. Nevidím na tom nic špatného.
15.5. | 08:42 lenka nováková
4
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomame-Nepochápu matky,které se svým ex mstí přes děti.Vím o čem píšu,několikrát jsem tu psala,že pracuji s lidmi a to,co mám mezi klienty mnohdy mozek nebere.A tohle je opravdu moc. A na tvrzení, že matky syny v řádné muže vychovat neumí trvám. Dnešní muži nemají s muži ani zbla společného.
15.5. | 07:49 zacotomame
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Lenka Novakova, tvůj příspěvek je natolik sugestivní, že nelze nevěřit, že nevychází z hluboké osobní zkušenosti. Tolik erudice v pár řádcích....
15.5. | 07:36 lenka nováková
6
Náhlasit nevhodný komentář
Řezat,řezat a řezat a vzít to i s matkami,které své děti akorát tak ničí. Mnohé si myslí,že dělají to nej pro své děti a přitom je ženou do záhuby. A o samoživitelkách vychovávající princezny místo chlapů ani nemluvím.Kluci si ani zadek pořádně utřít neumí a později jsou nepoužitelní do života.