Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 7. 2017
Turistka v šoku

Taxikář si za jízdu řekl o obří částku, ženu nutil vybrat peníze!

Taxikáři
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Více než šest tisíc korun za 14 kilometrů dlouhou jízdu zaplatila taxikáři turistka, kterou vezl z centra Prahy do hotelu. Podvodníka později vypátrali strážníci a předali ho státní policii.

"Cizinka strážníkům sdělila, že nastoupila u Staroměstského náměstí do zaparkovaného vozidla označeného jako taxi a požadovala odvoz do hotelu na Praze 4. Adresu a fotku hotelu ukázala řidiči i na svém mobilním telefonu," popsala začátek celé eskapády mluvčí strážníků Irena Seifertová.


Při placení ovšem turistka zažila šok, protože taxikář požadoval za čtrnáctikilometrovou jízdu neuvěřitelných 480 eur (přibližně 12 500 korun).

 

"Když mu sdělila, že má u sebe pouze 50 euro, řekl jí, že je to málo a že ji odveze k bankomatu. Což následně udělal. V bankomatu turistka vybrala 3 000 korun, ale řidiči částka stále nestačila. Nakonec řekl, že mu bude stačit 5 000 korun a již zmíněných 50 euro. Žena od něj požadovala stvrzenku a obdržela ručně psaný doklad. Pak ji odvezl zpět k hotelu," pokračovala mluvčí strážníků.


Tam se turistka se svým zážitkem svěřila recepční, která okamžitě volala strážníky ze skupiny taxi. Těm trvalo tři hodiny, než taxikáře vypátrali v Pařížské ulici, tedy hned vedle Staroměstského náměstí. Turistka muže spolehlivě poznala.

"Řidič jízdu potvrdil s tím, že za ní dostal zaplaceno jen 407 korun. Ze stvrzenky bylo také zřejmé, že ujetá trasa měla 14 kilometrů. Nakonec strážníkům řidič uvedl několik důvodů, proč si cenu za trasu znásobil," doplnila Seifertová.


Strážníci proto "známou firmu", která podobné fígle zkusila už několikrát v minulosti, předali k řešení státním policistům s podezřením na spáchánní podvodu.

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.7. | 17:53 Petr Kelenda
12
Pěkná reklama pro ČR. Turista to napíše na sociální síť a bude to vědět celý ...
17.7. | 15:59 x x
1
Klasika nenažraný čecháček, pražský taxi nikdy, zlatej Uber
17.7. | 15:59 x x
1
Náhlasit nevhodný komentář
Klasika nenažraný čecháček, pražský taxi nikdy, zlatej Uber
17.7. | 01:53 wewed
3
Náhlasit nevhodný komentář
Kurvyy prazsky
16.7. | 21:37 kammil1203
9
Náhlasit nevhodný komentář
Tomu zlodějskému taxikářovi by měl někdo preventivně ty jeho zlodějské hnáty zlámat!!! Takový šmejd dělá pak špatné jméno ostatním poctivým. Dobře, že toho zloděje ta turistka nahlásila, jinak by turisty stále okrádal.
16.7. | 19:53 allanaldik
9
Náhlasit nevhodný komentář
Uz nekolkrat byl pristizen ze spachal prestupek ted uz trestny cin a stale jezdi jako taxikar, nikdo na ne nemuze a proto mestaci aby se vybili tak se vybiji na beznych ridicich. Davaji jim pokuty i za banality, tim si resi mestaci sve ego.
16.7. | 17:53 Petr Kelenda
12
Náhlasit nevhodný komentář
Pěkná reklama pro ČR. Turista to napíše na sociální síť a bude to vědět celý svět.