Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.6. 2017 16:08
video Tragédie u Prešova

Taxikáře s třemi pasažéry smetl vlak! Nejhůř dopadl Marek (†22)

Zdroj: TV Markíza

Tragicky v noci na pátek skončila cesta autem pro trojici mladých lidí a taxikáře u Prešova na Slovensku. Řidič se podle všeho rozhodl objet spuštěné závory a auto smetl vlak. Při srážce zemřel spolujezdec Marek (22). Zbytek posádky skončil s vážnými zraněními v nemocnici.

Smrtelná nehoda se stala na železničním přejezdu v Hanisce u Prešova v jednu hodinu ráno. "Na železničním přejezdu se světelným zabepečovacím zařízením se závorami došlo z doposud nezjištěných příčin k zachycení přední části vozidla s levou přední částí lokomotivy nákladního vlaku, který byl v tu chvíli na cestě ve směru z Prešova do Košic," uvedl mluvčí policie Daniel Džobanik.

 

Řidič se podle policie pravděpodobně snažil objet spuštěné závory, auto ale srazil vlak. Náraz ho odhodil, strojvedoucí si vůbec ničeho nevšiml a pokračoval dál v jízdě, informují tvnoviny.sk.

 

 

Srážku nepřežil 22letý Marek, který seděl na zadní sedačce. Řidiče a další dva muže záchranáři s těžkými poraněními hrudníku převezli do prešovské nemocnice.

 

Jak se podařilo zjistit, nehodu zavinil 21letý taxikář, který ale v době nehody nebyl ve službě, ani neseděl ve firemním autě. S řízením a předpisy by ale měl mít bohaté zkušenosti. Trojice lidí, kteří seděli v autě, byli jeho známí. Alkohol dechová zkouška vyloučila u řidiče i zbytku cestujících.

lud TN.cz
Reklama