Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 6. 2018
nelegální akce

Technaři se sjeli na oslavu u Jablonce. Blokovali auta i vlaky

Technoparty na Nymbursku
Zdroj: AKTU.cz
Technoparty. Ilustrační foto

Nelegální technoparty se uskutečnila v noci na sobotu na louce u obce Rychnov na Jablonecku. Protože technaři ohrožovali sebe i projíždějící řidiče na frekventované silnici I/35, musela tu zasahovat policie.

Nelegální akce, která byla podle účastníků narozeninovou oslavou, se konala v prostoru mezi mezinárodní silnicí, železniční tratí a lesem. Podle odhadů policie se jí zúčastnilo asi 60 lidí.

 

„Vzhledem k tomu, že se účastníci akce pohybovali v těsné blízkosti frekventované silnice I/35, přijali jsme potřebná bezpečnostní opatření a nejvyšší povolenou rychlost jsme v tomto úseku snížili z devadesáti na padesát kilometrů v hodině a částečně jsme uzavřeli pravý jízdní pruh ve směru na Liberec. Situace na místě si vyžádala i zpomalení provozu na železniční trati,“ uvedla mluvčí policie Libereckého kraje Ivana Baláková.

 

 

Majitelem pozemku, na kterém se lidé sešli, je podnik Lesy ČR. Jeho zástupci uvedli, že o akci nevědí a souhlas s ní nikomu nedali. Policisté proto v sobotu po 9 hodině ráno vyzvali účastníky, aby akci ukončili. Několika z nich ale odjezd vlastními auty zakázali do doby, než vystřízliví. „V sobotu po 15. Hodině se na místě zdržovaly už jen dvě posádky vozidel, které čekaly, až jejich šofér vystřízliví,“ dodala policistka.

 

Všechny přestupky policisté postoupili magistrátu v Jablonci.
 

TN.cz
Reklama