Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.3. 2017 13:43
přísnější trest

Tekutá extáze málem zabila tři lidi. Mladík si za to odsedí o rok déle

Zdroj: TV Nova

Petr Novotný, který podal tekutou extázi třem lidem na diskotéce ve Špindlerově Mlýně, půjde na pět let do vězení. Vrchní soud v Praze o jeden rok zpřísnil původní trest.

Osmadvacetiletý Petr Novotný stráví ve vězení o rok déle. O tom v pondělí rozhodl Vrchní soud v Praze, který zpřísnil rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové. Mladík byl shledán vinným ze zločinu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami.

 

Novotný 7. června 2015 přišel na diskotéku ve Špindlu. Kolem druhé hodiny ranní nabídl lahev s čirou tekutinou a dovolil, aby látku požili barman i jeho kamarád s přítelkyní. Zatímco barman měl jen menší zdravotní potíže a stačilo mu opláchnutí vodou, další dva poškození zkolabovali a museli být záchrankou převezeni do nemocnice.

 

 

Novotný se bránil tím, že tekutou drogu zvanou GABA dostal dříve od neznámých lidí, se kterými se seznámil v jednom ze špindlerovských barů. Sám prý drogu vyzkoušel.

 

Poměrně málo známá droga na každého působí jinak, dávkování se odhadnout nedá, ostatně přiotrávený mladík a jeho známá v sobě měli smrtelné množství po jediném napití. Muži hrozilo až 18 let vězení, tedy stejně vysoký trest, který dostávají vrazi.

has TN.cz

Diskuze

16.4. | 20:27 jkazatel
0
No možná by bylo nejlepší, nechat to a čekat, až tito hlupáci vymřou. Neléčit, nechat zemřít tak jak jsem to viděl. Umírají v obrovských bolestech, podělaní, pozvracení. A natočil bych to jako varování. Nejlépe po zprávách místo reklamy.
20.3. | 11:37 sperma1
4
byl ohrozen trestni sazbou 10-18 let ale dostal 5 let a za 2 roky je venku...tak je to skoro u vsech pripadu nekdy je za pokus o vrazdu podminka...ti zlocinci se potom neboji pachat trestnou cinnost