Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 10. 2017
Věděl toho moc?

Tělo nezvěstného Slováka našli na Moravě! Měli ho popravit dva bratři

Nezvěstného Ericha našli na Moravě
Zdroj: tvnoviny.sk
Policisté po mladíkovi pátrali několik měsíců

Nejhorší možný scénář se naplnil. Nezvěstného mladíka z Trenčína našli policisté mrtvého na Moravě. Erich se na konci minulého roku nevrátil domů z práce. Podle policie ho popravili a zakopali za hranicemi dva muži, kteří už jsou ve vazbě.

Naposledy svědkové viděli Ericha stát na parkovišti v Trenčanské Teplé ve společnosti dvou mužů. Zřejmě se zapletl s nesprávnými lidmi a to se mu stalo osudným. K této vyšetřovací verzi se klonila i policie, chybělo ale to nejdůležitější - tělo, píše portál tvnoviny.sk.

 

Podle matky zmizel mladík po cestě z práce domů. Rozsáhlé pátrání začalo do případu vnášet světlo až po několika měsících. Pětadvacetiletí bratři Dominik a David měli Ericha unést z parkoviště a zastřelit ho.

 

Tělo pak mladíci podle policie převezli přes hranice a zakopali na Moravě. Poté se údajně v poklidu vrátili na Slovensko, kde ukradli Erichovo auto a utopili ho v derivačním kanále. Bratři už jsou ve vazbě kvůli drogové činnosti, nedovolenému ozbrojování a založení zločinecké skupiny.

 

 

"Soudce rozhodl o prodloužení vazby u dvanácti osob, které jsou obviněny ze založení, zosnování a podporování teroristické, zločinecké skupiny a dalších," uvedla pro TV Markíza mluvčí specializovaného trestního soudu Katarína Kudjaková.

 

Erich údajně znal oba muže velmi dobře. Pravděpodobně věděl víc, než měl, nechtěl mít ale s jejich trestnou činností nic společného. Hlavami gangu jsou podle policie a prokuratury právě bratři z obce Udiča. V případě odsouzení hrozí mladíkům dva doživotní tresty - za úkladnou vraždu a založení zločinecké skupiny.

epa TN.cz