Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.11. 2017 16:27
Smutné pondělí

Temný podzim na kraji Prahy: Muž se oběsil na jeřábu, další u kurtů!

Nález oběšenců - 5
Zdroj: AKTU.cz
Pětapadesátiletý muž si pro oběšení vybral jeřáb ve Strančicích

Dva podobné případy řeší policisté na okraji Prahy. V Průhonicích se podle informací TV Nova oběsil 39letý muž nedaleko tenisových kurtů. Oběšence našli přivolaní strážníci také ve Strančicích, pro sebevraždu si vybral jeřáb. Lékaři varují, že právě na podzim sebevražd přibývá.

Děsivý pohled se naskytl obyvatelům Strančic. Na jeřábu nedaleko železniční tratě visel oběšenec. "Mohu potvrdit nález těla ve Strančicích-Svojšovicích, policie vyšetřuje případ jako sebevraždu," uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa. Podle informací TV Nova se zde oběsil 55letý cizinec.

 

Další oběšení vyšetřují policisté v Průhonicích. Nedaleko tenisových kurtů se oběsil 39letý muž. "Záchranáři byli povoláni k ohledání těla. Osobě už nebylo pomoci a lékař mohl jen konstatovat smrt," potvrdila mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.

 

16

GALERIE: Nález oběšenců

Zdroj: AKTU.cz

Nález oběšenců - 2

Hodnocení:

 

Podobných případů v poslední době přibývá. O víkendu spáchal sebevraždu Petr Zettner, šéfredaktor stanice Rádio Junior. Podle informací Blesk.cz se oběsil na lávce vedoucí pod Radotínským mostem v Praze.

 

 

Před týdnem pak volali policisty obyvatelé domu v pražských Holešovicích. V bytě našli strážníci mrtvolu 54letého muže a o pět let starší ženy. Manželé podle všeho spáchali sebevraždu, uvedla policie bez dalších podrobností.

 

Psychologové dlouhodobě varují, že právě podzim je hned po jaru pro sebevrahy nejrizikovější. Před Vánoci si lidé více uvědomují vlastní osamělost, případně nedostatek financí na dárky. Krátké dny a šedivá obloha také prohlubují chmurnou náladu.

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama