Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.7. 2017 13:12
měsíční výhled

Teplo, nebo další déšť? Odborníci řekli, jaké budou příští týdny

Zdroj: TV Nova

Počasí si s námi v posledních dnech hraje. Někde teploty stoupají nad třicet stupňů, jinde se potýkají s přívalovými dešti a krupobitím. Bude bláznivé počasí pokračovat i v následujících týdnech?

Polámané stromy, vytopené sklepy a voda v ulicích - tak to na některých místech republiky vypadalo v noci na dnešek. A pršet by podle meteorologů mělo až do konce týdne. Ochladí se a teploty mohou v ranních minimech klesat až k 9 stupňům.

 

Pak by se ale měly vrátit ryze letní teploty. "Z výhledu počasí na 30 dnů to vypadá, že si nejvíce horkých a slunečných dnů užijeme v poslední červencové dekádě," říká Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 

"Po relativně teplejším období z minulých týdnů očekáváme ve zbytku července a na začátku srpna teploty, které se budou pohybovat kolem dlouhodobého průměru. V průběhu jednotlivých týdnů bude docházet k teplotním výkyvům," tvrdí odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu.

 

Období od 10. července do 6. srpna bude jako celek teplotně průměrné. Srážek se nejvíce očekává v nejbližším týdnu a postupně budou ubývat. Nejméně srážek bude na konci července a začátkem srpna. "Celkově předpokládáme, že v předpovědním období od 10. července do 6. srpna spadne průměrné množství srážek," očekávají meteorologové.

 

 

Výhled počasí

Období od 11. - 20. 7. 2017

Převážně oblačno s četným deštěm, přeháňkami a bouřkami. Postupně oblačno až polojasno, místy s přeháňkami. Ranní teploty 15 až 9 °C, zpočátku až 20 °C. Denní teploty 18 až 24 °C, zpočátku až 29 °C.


Období od 21. - 31. 7. 2017

 

Polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 20 až 14 °C. Denní teploty 26 až 32 °C.

 

Období od 1. - 10. 8. 2017

Zpočátku období převážně polojasno, jen při přechodně zvětšené oblačnosti přeháňky nebo bouřky. Postupně přibývání oblačnosti i srážek. Ranní teploty 18 až 13 °C. Denní teploty 24 až 29 °C.

 

Podívejte se na předpověď počasí ze Snídaně s Novou

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zametala zem po dešti. Když uviděla, co se zjevilo v kaluži, ihned zavolala svým kolegyním

10 praktických rad jak je přežít vedro ve zdraví a bez kolapsu
Co dopřát tělu v horkých letních dnech? Zchlaďte se jídlem

mom TN.cz