Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Aktualizováno 10.3. 2018 14:33
měsíční výhled

Teplo, nebo zima? Meteorologové prozradili, jak bude na Velikonoce!

Počasí na velikonoce
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz, Jiří Salik Sláma / MAFRA
Ilustrační foto

Do Česka vtrhlo jaro a podle meteorologů hned tak neodejde. Příjemné teploty nad deset stupňů Celsia si budeme užívat prakticky celý měsíc a jinak tomu nebude ani na Velikonoce. Už v neděli se má rtuť teploměru vyšplhat i na 16 °C.

Vypadá to, že zimě definitivně odzvonilo. Z předpovědí meteorologů totiž vyplývá, že následující týdny se teploty přes den budou pohybovat okolo hranice deseti stupňů Celsia i výš a mrznout v noci - to už by mělo opravdu jen ojediněle.

 

Celé období od 12. března do 8. dubna 2018 má být teplotně průměrné, popřípadě lehce nadprůměrné. "První týden se budou minimální noční teploty vzduchu pohybovat na začátku týdne kolem 5 °C, v ostatních dnech většinou kolem 2 °C. Maximální denní teploty budou nejčastěji v intervalu 7 až 12 °C, v pondělí na východě Moravy a Slezska až 15 °C," uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

"Druhý a třetí týden období bude pravděpodobně průměrný. Poslední týden vychází jako nejteplejší s průměrnou týdenní maximální teplotou kolem 12 °C. A právě přelom třetího a čtvrtého týdne se týká i letošních Velikonoc, které připadají na 1. dubna. Máme se tedy na co těšit!

 

 

Jinak celé období očekávají meteorologové srážkově průměrné. "Nejvíce srážek by mělo spadnout hned v prvním týdnu s průměrným týdenním úhrnem v rámci ČR kolem 12 mm. Pravděpodobně nejméně srážek spadne v týdnu od 19. do 25. března, kolem 5 mm," dodává ČHMÚ.

 

TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ

 

Neděle

Zpočátku zataženo až oblačno, v Čechách místy déšť, jinde jen ojediněle. Během dne polojasno až oblačno. Místy zataženo nízkou oblačností, zejména na jihu Moravy, a ojediněle mrholení. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 9 °C, v 1000 m na horách kolem 8 °C, na Šumavě kolem 11 °C. Zpočátku slabý, postupně mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině Čech slabý vítr po celé období.

 

Pondělí

Zataženo až oblačno, od západu déšť, místy i vydatný. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, v Čechách 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na východě Moravy a Slezska až 15 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jihovýchodní, místy nárazy kolem 15 m/s.

 

Úterý

Oblačno až zataženo, místy přeháňky, na východě zpočátku doznívající déšť. Večer v Čechách nad 1000 m sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

 

 

Středa

Oblačno až zataženo, místy přeháňky, nad 800 m sněhové. Postupně až polojasno, přeháňky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s bude slábnout.

 

Čtvrtek

Polojasno až oblačno, na severovýchodě zpočátku až zataženo, ojediněle přeháňky, nad 1000 m sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s.

 

Pátek až neděle

Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na horách srážky většinou sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Výborný pomocník proti kašli a hlenům: O této běžné zelenině jste to ale určitě vůbec netušili!

POZOR! V dubnu se má na obloze objevit zelený Měsíc: Astronom řekl, co se skutečně stane

lud TN.cz
Reklama