Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.6. 2017 09:26
počasí na víkend

PŘEDPOVĚĎ: Dočkáme se tropů, teplé počasí ale přeruší bouřky

Supercela nad polem - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia

Teploty budou klesat a stoupat jako na houpačce. Ve čtvrtek začne do Česka proudit teplý vzduch, v pátek bychom se mohli dočkat až tropické třicítky, už v sobotu ale může teplota klesnout o 10 stupňů. S vysokými teplotami k nám také dorazí bouřky, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Během čtvrtka k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu, nejvyšší teploty se dostanou ke 20 až 24 °C. Na většině území nás čeká jasný den, na severu má být podle ČHMÚ přechodně oblačno.

 

 

Jasná obloha by měla vydržet i během noci na pátek, kdy teploty klesnou k 11 až 7 °C, během dne začne vrcholit příliv teplého větru, teploty se tak vyšplhají k 26 až 30 °C. Odpoledne a večer začne od západu přibývat oblačnost, v Čechách se pak postupně objeví přeháňky a bouřky, během kterých výrazně zesílí vítr, varuje ČHMÚ.

 

Bouřky a déšť by se měly objevovat i během soboty, postupně se od západu začne lehce vyjasňovat a přestane pršet. Teploty opět klesnou k 20 až 24 °C.

 

Lehké přeháňky by se mohly v případě zvýšené oblačnosti objevovat zejména na severu Česka i během neděle, ve zbytku země by ale podle ČHMÚ mělo být polojasno. Během noci teploty klesnou k 12 až 8 °C, během dne se pak budou pohybovat kolem 23 až 27 °C.

 

 

Oteplovat by se mělo i během pondělí, kdy by se nejvyšší denní teploty mohly vyšplhat až ke 32 °C, s vysokými teplotami se do Česka vrátí také bouřky.

klma TN.cz