Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.3. 2018 11:36
víkendová předpověď

Teploty o víkendu vystoupají až k 16 °C! Nezapomeňte deštníky

Déšť/ slunce
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Jaro se nezadržitelně blíží a tomu bude odpovídat i počasí o víkendu. Po krutých mrazech přichází velmi výrazné oteplení, v neděli by mohlo být podle meteorologů dokonce až 16 °C, v noci ale může teplota stále klesat k nule. Teplý vzduch s sebou přinese oblačnost a srážky, upozorňují meteorologové.

Ti, kterým už zima leze krkem, se mají na co těšit. Teploty strmě porostou a zastaví se až na dvojciferném čísle. S oteplením by ale měla dorazit také oblačnost.

 

"Víkendové počasí přinese výrazný nárůst teplot vzduchu a to kvůli teplému jihozápadnímu proudění, které se k nám bude dostávat po přechodu teplé fronty. Právě teplá fronta přinese během soboty ještě více oblačnosti i srážek. Bude se ale jednat o déšť i na horách," potvrzuje meteoroložka Dagmar Honsová.

 

V pátek by podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) měly teploty stoupat k 7 až 11 °C, na horách pak bude kolem 2 °C. Přes den by měla na většině území panovat zatažená obloha, odpoledne by se pak na severní polovině území mohlo začít vyjasňovat.

 

13

GALERIE: Mapy srážek

Zdroj: Meteopress

Suma srážek - sobota 10.3. 2018

Hodnocení:

 

I přes proudění teplého vzduchu bude teplota v noci klesat k 3 až -1 °C. Přes noc bude většinou oblačno až zataženo, od západu by se měl podle ČHMÚ navíc objevovat déšť.

 

K ránu se mohou objevovat mlhy. Také v sobotu přes den bude převážně zataženo, místy se může objevovat déšť. Teploty opět výrazně porostou k 9 až 13 °C. Večer by měla oblačnost ubývat.

 

Díky nízké oblačnosti bychom se mohli v neděli dočkat slunce. "V neděli bude oblačno až polojasno, odpoledne přibývání oblačnosti s deštěm. Denní teploty 12 až 16 °C," doplnila Honsová.

 

 

Deštníky neodložíme ani v příštím týdnu, v pondělí by mohlo pršet i vydatně, během týdne by pak měl déšť postupně doznívat. Podle ČHMÚ by se mohla teplota držet kolem 8 až 13 °C držet nejméně do pátku.
 

klma TN.cz
Reklama