Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.1. 2016 08:46
Jak bude

Teplý začátek týdne vystřídají mrazy. Ochladí se až o 20 stupňů!

Zdroj: TV Nova

Teplotně nadprůměrný začátek týdne vystřídá mrazivá zima. O víkendu by rtuť teploměru měla klesnout až na hodnotu -16 °C! Mrznout bude po celý den.

V úterý meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu očekávají teploty v rozmezí 3 a 7 °C. Bude zataženo, místy s deštěm. V polohách nad 600 metrů pak bude sněžit.

 

Od středy se ovšem začne pomalu ochlazovat. Nejvyšší denní teploty se ve středu budou pohybovat v rozmezí 0 a 4 °C. Obloha bude zatažená, na většině území s občasným sněžením. V polohách pod 400 metrů pak s přeháňkami dešťovými.

 

V noci na čtvrtek už teploty spadnou k -4 °C, ojediněle při vyjasnění až k -7 °C, přes den se pak budou pohybovat v rozmezí -1 a 3 °C. V průběhu dne přijde od západu sněžení.

 

 

V noci na pátek už teploty dosáhnou při vyjasnění až na -8 °C, jinak očekávají meteorologové z ČHMÚ teploty v rozmezí 0 až -4 °C. Přes den pak v rozmezí -2 až 2 °C. Bude oblačno až zataženo s občasným sněžením

 

Během víkendu se dočkáme sněhu. ČHMÚ tvrdí, že bude oblačno až polojasno se sněhovými přeháňkami. V noci klesnou teploměry na -2 až -6 °C, postupně pak až na - 10 °C a pokud se vyjasní, dočkáme se skutečné arktické zimy a teplot až -16 °C. Mrznout bude i přes den. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat jen v rozmezí -4 až 0 °C a postupně až -8 až -4 °C.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Nestydatí sněhuláci souloží na veřejnosti

GALERIE: Sněhová kalamita v Rusku. Po bouři zmizely celé domy!

Velká změna POČASÍ? Zdraví trpí! Nejvíce srdce a plíce
Zima a mráz: Víš, jak ti škodí a čím tvé tělo nejvíc trpí?
NALAĎ SE NA ZIMU: 44 dokonalých nail designů
Střídání teplot a změna času ohrožují vaše srdce

vbo TN.cz