Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 5. 2017
smrt v mlékojedech

Tereza (18) skočila pod vlak, matka řekla proč! Nikdo jí nechtěl pomoci

Dívka, která zemřela na kolejích
Zdroj: facebook.com, TN.cz
Tereza zemřela u Mlékojed

Osmnáctiletá dívka spáchala ve středu sebevraždu skokem pod vlak u obce Mlékojedy. Tereza trpěla nevyléčitelnou nemocí, kvůli které postupně ztrácela zrak. Podle rodiny se její psychický stav zhoršil kvůli událostem z posledních týdnů. Matka Vlaďka své dceři chtěla pomoci, ale měla omezené možnosti. Studentka už byla totiž dospělá.

Nevyléčitelná nemoc, šikana a souhra nešťastných událostí - to vše podle rodiny stojí za tím, že už 18letá Tereza nechtěla žít. Mladá dívka trpěla vážnou chorobou, která se postupně zhoršovala. Od 11 let ztrácela zrak.

 

"Zjistili jsme to, když nastupovala na gymnázium. Lékaři dceři diagnostikovali drúzové papily. Teď už viděla jen částečně na levé oko. Na pravé už byla úplně slepá," řekla zdrcená matka TN.cz. Dívka se podle rodiny nemohla s nemocí smířit.

 

110

GALERIE: Dívka, která zemřela na kolejích

Zdroj: facebook.com

Pomníček pro dívku, která zemřela na kolejích

Hodnocení:

 

Studentka zemřela ve středu ráno. "Terezka v ten den nebyla rozčílená, byla prostě zoufalá a nešťastná. Tak jsem jí znovu řekla, že potřebuje pomoc psychologa. Ve dvě hodiny ráno jsem volala na krizové centrum. Řekli mi, že když už je dceři 18 let, musí zavolat sama. Nebo že se máme zkusit obrátit někam jinam. Tak nikdo nepřijel. V půl desáté skočila pod vlak," řekla s pláčem Vlaďka.

 

Matka netušila, že se chystá v ten den spáchat sebevraždu. Podobné rozmluvy měla s dcerou opakovaně. "Odešla normálně do školy, byla v klidu," vysvětlila.

 

Pochybil někdo?

Její matka žila ve strachu, aby si její dcera neublížila, už delší dobu. Protože dívce bylo 18 let, měla omezené možnosti. "Ona přemlouvala jednu kamarádku, aby se s ní zabila. Přišel na to otec té dívky a poslal mi jejich konverzaci. Řešila jsem to i ve škole. To bylo v době, kdy skočily pod vlak ty dvě kamarádky. Myslela jsem si, že to byla dcera s tou kamarádkou. Mysleli si to všichni. Hned se svolala mimořádná schůzka ve škole," řekla žena.

 

"Varovala jsem její učitele opakovaně, že má dcera psychické problémy. Oni popírali, že je má. Pak řekli, že o tom ví, ale ani mi nezavolali," tvrdí Vlaďka. "Problém je v tom, že už jí bylo 18," vysvětlila a dodala, že se jí neozval ani školní psycholog. "Když je dítěti 18 let, neznamená, že je už dospělé," myslí si.

 

Tereza se údajně sebepoškozovala. "Řešila jsem to s její praktickou lékařkou. Chtěla jsem, aby Terku někam odvezli. Ale ona mi řekla, že tomu mám dát ještě čas," řekla žena.

 

Podle matky případ bude vyšetřovat kriminální policie. "Řekli mi, že nastalo velké pochybení a zanedbání," tvrdí Vlaďka s tím, že půjde za několik dní k výslechu. "Já jsem totiž volala o pomoc všude možně. Všude jsem upozorňovala, co se s dcerou děje," popsala.

 

Policie se k vyšetřování konkrétně nevyjádřila. "Prověřujeme všechny okolnosti a příčiny naprosto běžným způsobem, jako u každé takové tragické nehody," řekla portálu TN.cz tisková mluvčí policie Markéta Johnová.

 

Tragické okolnosti

Vlaďka řekla, že Terezku trápilo chování některých dětí. "Smály se jí. Zkoušely, jestli je vidí. Skákaly Terce před cestu a podobně," tvrdí s tím, že se její dcera zrovna začala učit chodit se slepeckou hůlkou. "Měla deprese, bylo jí to líto. Za hůlku se styděla. Nechtěla takový život, nechtěla tu být nikomu na obtíž," řekla.

 

Nešťastných událostí bylo několik. Terezka byla údajně například zničená, když jí lékař řekl, že "má čas se na slepotu připravit". "Prostě všichni měli hnusný přístup. Jak můžete říct mladé holce, ať se na to připraví. Chtěla prožít hezký život," popisuje tragický osud dcery.

 

 

"Před měsícem Terku v Neratovicích porazilo auto a ten řidič ujel. Nic se jí nestalo, ale byla v šoku. Dlouho tam jen seděla. Řekla jsem, že to musí jít nahlásit na policii. Pobočka městské policie byla jen kousek. Když tam přišla, držela se zdi, protože neměla hůlku a ulička byla tmavá. Policisté řekli, že s ní nic vypisovat nebudou, protože je opilá," tvrdí Vlaďka.

 

S tvrzením ženy policie nesouhlasí. "Nemáme zaznamenané, že by dotyčná osoba 4. dubna přišla nahlásit nehodu. Nevěřím, že by se k ní policejní služba takto zachovala. I kdyby byla v podnapilém stavu, mohla by situaci nahlásit, " řekl zástupce městské policie František Hrdlička. Dodal však, že by byl údaj o její návštěvě zapsán pouze tehdy, když by incident s dívkou sepsali.

 

Co jsou drúzové papily

Na zrakových nervech se vytvářejí drobné krystalky. Ty pak znemožňují optickému nervu odvádět informaci o pozorovaném obrazu z oka do mozku a člověk přestává vidět. Nelze je odoperovat.


Podívejte se na reportáž o tragické události, kdy u Mlékojed zemřely dvě šestnáctileté dívky:


 

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.5. | 15:08 Petr Kelenda
40
Přístup policie a zdravotnictví k občanům je fajk hnusný.Pokud nejste ...
20.5. | 09:29 Světlana Čelechovská
-1
...po bitvě je každý generál...i já...ale neměla být, když už neviděla na jedno ...
25.5. | 23:00 vec6nad9pom
0
Náhlasit nevhodný komentář
Věřím i z mé zkušenosti,že nemalý podíl viny na této tragédii má policie i doktor,nebo doktorka.Náš stát udělal s ouřadů kapitalisti,kteří něco pro lidi udělají,jen když je to dobře zaplacený.Cit zmizel v našem národě a nahradilo to heslo utrhni co můžeš.Pak se z toho udělá pro lidi guláš a je to.
23.5. | 02:23 Ko Pe
0
Náhlasit nevhodný komentář
Každý ví kdo znal Terezku že ji doma ublížovali, nikam nesměla, furt zavřena doma. dokonce i rikala ze kolikrát byla zbyta protože máma byla v podnapilem stavu.Kdyby to šlo tak zprávy z Facebooku řeknou vse.
21.5. | 20:46 Tereza Šmídová
7
Náhlasit nevhodný komentář
To co říká jeji matka není vůbec pravda, znala jsem Terku znám rodinu která ji byla rodinou víc jak kdy její matka. Její oční vada je pravda, ale její máme to líto není jen ji vyuzivalaa vse si jen vymýšlí. Kašlala na ni a lidi co jí neznali nepochopí :/ to mě na tomhle světě štve..
21.5. | 15:35 coolturtle
9
Náhlasit nevhodný komentář
3) A ještě je schopná promluvit všechny, kteří Terce pomáhali. Milá Vlaďko, doufám, že ti ostatní děti seberou, aby měly lepší život než Terka, které jsi ho sebrala. Doufám, že dopadneš špatně mrcho!!!
21.5. | 15:34 coolturtle
9
Náhlasit nevhodný komentář
2) věnovali ji oblečení, které ji matka nebyla ochotná zajistit! Když se s úderem 18 odstěhovala, profesoři i spolužáci na ni udělali sbírku. Jediný kdo jí neustále házel klacky pod nohy byla výše zmíněná matka Vlaďka. To ona ji dohnala k sebevraždě..
21.5. | 15:33 coolturtle
8
Náhlasit nevhodný komentář
1) Všichni jste si tady přečetli lež!!! Jediný, kdo může za Terčinu smrt je matka.. Peníze, které dostávala na léčbu dcery, utracela sama. Dceru mlátila, ubližovala jí. Škola i spolužáci se jí snažili všichni pomáhat. Dostala od školy speciální počítač, nahravali ji povinnou četbu jako audio,
20.5. | 17:55 jhena
1
Náhlasit nevhodný komentář
krizovému centru, kam bylo voláno, by se měla udělit odstrašující pokuta, aby měli sami krizy, když se jim nechce pracovat, a musí chrápat, nemají tam co dělat. Tyhle situace řešim dotazem, zda je jejich práce baví, většinou řeknou, že nebaví, odvětim, aby tedy dali výpověď a nesr*li tu lidi
20.5. | 17:33 Lenka
2
Náhlasit nevhodný komentář
Spousta lidí ,kteří jí ztrpčovali život teď hraje jak roní slzy a je jim to líto .Jsem také postižená, také se můj stav nezadržitelně zhoršuje a tak vím,jak krutí umí lidé být,natož děti a puberťáci. Soustrast mamince a rodině.
20.5. | 13:31 Lenka Grabarczyková
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Za tohle by se měli fakt stydět, zase se perfektně předvedli -_- To jim té slečny nebylo ani trochu líto ?! Když jsem si to četla tak jsem se málem rozbrečela, jde vidět že lidé nemají vůbec city a na světě hrají sami za sebe ! Ostuda! Styďte se! Všichni co odmítli jí pomoci by se měli stydět !
20.5. | 13:24 Lenka Grabarczyková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vůbec neplní své povinnosti, jako psychiatři, by se měli alespoň trochu snažit! Ted' vidí co tím způsobili! Zbytečnou smrt! Měli by jim udělit trest! Můžou za to, protože kdyby o řešení jejích problémů projevili zájem tak by se nic takového nestalo!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme