Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 7. 2017
přehled rizik

Terorismus, únosy, války i nemoci: Tohle hrozí v jednotlivých zemích

Nebezpečí ve světě
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com, Profimedia.cz

Zpráva o smrti Češky, kterou pobodal v Hurghadě egyptský útočník, zarmoutila velkou část české populace. Mnoho lidí dostalo strach z cest do ciziny a uvažují o rušení dovolených. Než se lidé na cesty vydají, je vhodné zkontrolovat si, jestli ministerstvo zahraničí před cestou do daných míst nevaruje.

Bezpečnostní situace v některých zemích je úplně jiná, než jsou lidé v České republice zvyklí. Před cestou je tedy vhodné zkontrolovat, jestli není vysněná destinace spíše peklem na Zemi.

 

A na vině nemusí být jen bezpečnost a hrozba teroristických útoků, v mnoha zemích mohou turisty ohrozit přírodní katastrofy, neobvyklé nemoci, před kterými byste se měli nechat očkovat. V některých zemích pak může platit výjimečný stav.

 

Ať už plánujete cestu kamkoliv, vždy je vhodné důkladně se před cestou informovat o všech možných rizicích, které by mohly cestu provázet.

 

A v případě, že se lidé i přes bezpečnostní rizika a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR (MZV) do země vydají, ministerstvo doporučuje využít systém dobrovolné registrace občanů ČR DROZD.

 

 

MZV varuje před cestami do zemí, kde hrozí vysoké nebezpečí teroristických útoků, únosů nebo ozbrojených konfliktů. Jsou to Afghánistán, Alžírsko, Čad, Egypt, Irák, Jemen, Jižní Súdán, Kamerun, Keňa, Konžská demokratická republika, Libye, Mali, Niger, Nigérie, Pákistán, Somálsko, Středoafrická republika, Súdán a Sýrie.

 

Konkrétní bezpečnostní hrozby a doporučení MZV naleznete na dalších stránkách. Na první najdete evropské státy.

klma TN.cz