Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 1. 2017
Nejste milionáři?

Tisíce nemovitostí hledají majitele: Nepatří právě vám? Ověřte si to!

Pozemky - ilustrační
Zdroj: tn.cz / Mediafax
Ilustrační foto

Nejste milionáři? Tisíce lidí vlastní domy a pozemky, ale netuší o tom! Pokud jste mezi nimi i vy, stačí požádat příslušný úřad a doložit svůj nárok. Zkontrolujte si, jestli nejste boháči, v naší unikátní aplikaci.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových hledá vlastníky statisíců pozemků a nemovitostí. Za uplynulý rok ubylo ze seznamu asi 30 tisíc položek, přes 460 tisíc ale stále zůstává. Kromě menších polí a luk jde i o velké stavby včetně rodinných domů, chalup a statků.

 

Jejich vlastníci nebo dědicové mají už jen sedm let na to, aby se o majetek přihlásili. Čas vyprší na konci roku 2023. A týká se to i těch, jejichž dům nebo pozemek není správně zapsán na úřadě. V takovém případě mohou tisíce Čechů o střechu nad hlavou přijít!

 

U některých položek zná úřad pouze adresu pozemku nebo budovy, u jiných i jméno nebo poslední známé bydliště majitele. Pokud v seznamu najdete své jméno, nebo nemovitost, o níž si myslíte, že patří vaší rodině, zažádejte o ni na příslušném úřadě.

 

 

Připravte si rodný, oddací nebo úmrtní list osoby, která majetek naposledy vlastnila. Případně i dokumenty, které dokládají váš nárok na konkrétní nemovitost - kupní smlouvy nebo výpisy z katastru. Co všechno potřebujete, vám poradí na úřadě. Nemovitost pak můžete získat zpět v dědickém řízení.

 

Pozemky a nemovitosti s neznámým majitelem [xlsx]

 

Soupis zahrnuje zhruba 163 tisíc jmen, které nedokáže stát jednoznačně identifikovat. 218 tisíc je pak nemovitostí, které nemají v katastru jasného majitele. Protože majetek může vlastnit více lidí, je počet položek v seznamu vyšší než samotný počet nemovitostí.

 

 

Nejvíce neznámých majitelů hledá stát ve Středočeském, Jihomoravském a Ústeckém kraji, naopak nejméně nemovitostí s neurčeným vlastníkem je v karlovarském a libereckém regionu. Na změnu v seznamu upozornil portál Dotyk.cz.

 

Pro více informací kotaktujte příslušná pracoviště. Telefonní čísla najdete v následující tabulce:

Kontakty - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

 

 

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

23.4. | 09:36 Milan Brejcha
7
Co to může být za růjny, vždyť je všechno rozkradeno ???
23.1. | 06:43 Ukradeny Trotl
-3
MONO INC. - Children Of The Dark (feat. Tilo Wolff, Joachim Witt & Chris ...
24.8. | 12:17 Tomáš Smolík
0
Náhlasit nevhodný komentář
Hledají, aby vás každoročně mohli oškubat z každého metru čtverečního.
5.5. | 11:50 Petr Kelenda
2
Náhlasit nevhodný komentář
Za tímto humbukem přidělit jakýkoliv pozemek nebo starý rozpadlý statek je pouze zvětšit výběr daní z nemovitosti a pozemku.Pokud stát nezná za nějaký pozemek majitele,potom nemá možnost výběru daní z pozemku či nemovitosti.A vo tom to je.Jak bude majitel znám, platba je zaručena.Stát chce prachy.
23.4. | 09:36 Milan Brejcha
7
Náhlasit nevhodný komentář
Co to může být za růjny, vždyť je všechno rozkradeno ???
5.4. | 10:22 sshskript
0
Náhlasit nevhodný komentář
já jsem milionář, už víc nechci.
23.1. | 06:43 Ukradeny Trotl
-3
Náhlasit nevhodný komentář
MONO INC. - Children Of The Dark (feat. Tilo Wolff, Joachim Witt & Chris Harms): https://youtu.be/ocbLw49Or44
23.1. | 06:40 Ukradeny Trotl
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Peníze leží opravdu všude: https://goo.gl/iKiiV3 Stačí se pro ně jen ohnout. Příležitosti jsou všude kde se podíváte a jen hlupák je nevidí. Ale to nesmíte nadávat a stěžovat si, protože takové Štěstí opravdu nemá rádo. "Ať si něco přeješ, či nepřeješ, vždycky se ti to splní. Rozhodující je ...