Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Aktualizováno 8.8. 2017 13:51
Povinný rok

Tisícům rodičů hrozí mastné pokuty! Nezapisují děti do školky

Zdroj: TV Nova

Až pětitisícová pokuta hrozí rodičům, kteří nezapsali své pětileté děti do školky. Letos poprvé je totiž povinný rok předškolní výchovy. Třeba v Brně nezapsalo své děti do mateřské školy více než 700 rodin a podobně jsou na tom i některá další města a obce.

Podle zákona o předškolním vzdělávání musí rodiče své pětileté potomky povinně zapsat do školky. Jde o děti narozené v době od září 2011 do konce srpna 2012. Cílem nového opatření je připravit děti na školní docházku.

 

Rodiče, kteří z nějakého důvodu nechtějí, aby jejich pětileté ratolesti denně chodili do školky, můžou zvolit i náhradní variantu - vzdělávat svého syna nebo dceru individuálně a pak v dohodnutém termínu i s dítětem přijít do školky kvůli ověření dovedností. To ale museli oznámit to konce května řediteli mateřské školy.

 

 

Další formou je vzdělávání v přípravné třídě základní školy, které je určeno pouze pro děti s odkladem školní docházky. Rodiče ale pětitisícová pokuta zřejmě tolik netrápí, protože třeba i Havířově nepřišla k zápisu víc než stovka dětí.

 

V Brně to bylo 776 dětí. A třeba v Pardubicích, kde do školky k zápisu nedorazilo 90 dětí, dostanou rodiče nejdříve dopis od města jako upozornění. Než dojde na samotnou pokutu.

Aneta Procházková/epa TN.cz