Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2017 13:51
Povinný rok

Tisícům rodičů hrozí mastné pokuty! Nezapisují děti do školky

Zdroj: TV Nova

Až pětitisícová pokuta hrozí rodičům, kteří nezapsali své pětileté děti do školky. Letos poprvé je totiž povinný rok předškolní výchovy. Třeba v Brně nezapsalo své děti do mateřské školy více než 700 rodin a podobně jsou na tom i některá další města a obce.

Podle zákona o předškolním vzdělávání musí rodiče své pětileté potomky povinně zapsat do školky. Jde o děti narozené v době od září 2011 do konce srpna 2012. Cílem nového opatření je připravit děti na školní docházku.

 

Rodiče, kteří z nějakého důvodu nechtějí, aby jejich pětileté ratolesti denně chodili do školky, můžou zvolit i náhradní variantu - vzdělávat svého syna nebo dceru individuálně a pak v dohodnutém termínu i s dítětem přijít do školky kvůli ověření dovedností. To ale museli oznámit to konce května řediteli mateřské školy.

 

 

Další formou je vzdělávání v přípravné třídě základní školy, které je určeno pouze pro děti s odkladem školní docházky. Rodiče ale pětitisícová pokuta zřejmě tolik netrápí, protože třeba i Havířově nepřišla k zápisu víc než stovka dětí.

 

V Brně to bylo 776 dětí. A třeba v Pardubicích, kde do školky k zápisu nedorazilo 90 dětí, dostanou rodiče nejdříve dopis od města jako upozornění. Než dojde na samotnou pokutu.

Aneta Procházková/epa TN.cz

Diskuze

8.8. | 19:00 jkazatel
1
Náhlasit nevhodný komentář
A nejsou to romské děti ??
8.8. | 14:31 sigr
7
Náhlasit nevhodný komentář
Škola se dá zvládnout i bez GOOGLE a bez PLZNĚ.
8.8. | 14:29 sigr
10
Náhlasit nevhodný komentář
Nač by dnes dávali rodiče své děti do škol.? Tam by se jim přeci ostatní děti vysmívali že nemají značkové boty, trička, bundy že nosí obyčejné tašky a ne in batohy že nemají tetování, písingry a spoustu jiných pitomostí. Stačí když se dětem zakoupí chytré telefony a hned mají kolektivní vědomí.!