Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.6. 2017 18:03
Kontrola SVS

To je hnus! V řeznictví prodávali zkažené a prošlé maso i klobásy

Prodej prošlých a zkažených masných výrobků v Královéhradeckém kraji
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Veterináři odhalili 60 kg zkažených a prošlých výrobků

V prodejně PMU CZ v Hořicích na Královéhradecku prodávali 60 kg prošlého nebo zkaženého masa a polotovarů! Některé už byly nepříjemně cítit, uvedla Státní veterinární správa (SVS). Společnost PMU provozuje prodejny Procházka.

"Kontrola byla provedena na základě předchozí stížnosti upozorňující na nízkou úroveň hygieny v provozovně spojenou se zápachem," uvedli veterináři.

 

Nařídili likvidaci masa, do budoucna bude SVS tuto provozovnu kontrolovat více. Provozovateli prodejny hrozí ve správním řízení pokuta až 50 milionů.

 

Společnost PMU CZ provozuje prodejny Procházka ve více než stovce českých měst, píše Agrofert na svém webu. "Jsou tradiční a vyhledávanou součástí objektů obchodních řetězců Penny Market, Lidl a Kaufland," dodává.

 

Podle mluvčího koncernu Karla Hanzelky nešlo o maso určené k prodeji, ale k likvidaci k zázemí prodejny. Výrobky byly špatně označené, což byla podle něj chyba vedoucího prodejny. "Situaci řešíme," uvedl Hanzelka.

 

16

GALERIE: Prodej prošlých a zkažených masných výrobků v Královéhradeckém kraji

Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Prodej prošlých a zkažených masných výrobků v Královéhradeckém kraji - 1

Hodnocení:

 

"Za minulý víkend se v prodejně nashromáždilo větší množství zboží s prošlou trvanlivostí. Vzhledem k tomu nebylo možné toto zboží uložit do předem připravených a řádné označených 'konfiskačních' nádob k tomuto účelu určených, proto bylo uloženo do připravených plastových nádob, které byly odděleny od běžného zboží v zázemí prodejny," vysvětlil Hanzelka.

 

 

Skupina Agrofert je největším subjektem v českém zemědělství a potravinářství, dvojkou v chemickém průmyslu a významným hráčem v lesnictví a médiích.

 

Koncern vlastnil předseda hnutí ANO a bývalý vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš. V únoru kvůli zákonu o střetu zájmů vložil své akcie firmy do svěřenských fondů.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GENIÁLNÍ: Nestíháte spotřebovávat jahody, a tak se vám kazí? Díky tomuto triku vám vydrží dlouho!

VIDEO: Muž našel doma devět let staré velikonoční vajíčko! Po rozbití skořápky začal křičet

epa tn.cz / ČTK